Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.05.2013 13:04 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Bugowska Placówka:CSE Światowid
Pora na premiery w kinie

Od piątku, 10 maja w kinie Światowid premierowo aż trzy filmy. Przelotni kochankowie – najnowsza produkcja Pedro Almodóvara, dramat Oszukane polskiej produkcji oraz komediowa animacja Mambo Lula i piraci.

W komedii Przelotni kochankowie Pedro Almodóvar przenosi widzów na pokład samolotu lotu pasażerskiego z Madrytu do Meksyku. Z powodu technicznej usterki, bezpieczeństwo pasażerów znajdujących się na pokładzie zostaje zagrożone. Doświadczeni piloci robią wszystko by znaleźć rozwiązanie tej trudnej sytuacji. Personel pokładowy bez reszty poświęca swe ciała i dusze, by w każdy możliwy sposób uprzyjemnić podróż pasażerom.

Okazuje się, że życie w chmurach jest tak samo skomplikowane, jak i na ziemi, a przyczyny tego są zawsze te same: seks i śmierć. Na pokładzie samolotu spotkają się m.in. biznesmen, uciekający z kraju przed policją, dziewica, potrafiąca przewidzieć przyszłość, nienasycony playboy z setką romansów na koncie, czy luksusowa prostytutka, mająca haka na każdego polityka w kraju. Towarzyszy im trzech szalonych stewardów, którzy zrobią wszystko – dosłownie WSZYSTKO – aby umilić pasażerom każdą chwilę lotu.

Każde z nich leci do Meksyku w określonym celu – by coś załatwić albo przed czymś uciec. Co musi się wydarzyć, by ta grupa nieznajomych wyznała sobie swoje tajemnice? Co musi się stać, by wszyscy – włącznie z pilotami – wyjawili najgłębiej skrywane pragnienia?

 (...) najnowszy film Almodóvara jest dziełem lekkim i niezobowiązującym. Dla wszystkich, którzy nie znają Almodóvara z lat 80., Przelotni kochankowie mogą być sporym zaskoczeniem. Od takiego kina Hiszpan zdążył już swoich fanów odzwyczaić. To miłe, że potrafi jeszcze pokazać coś nieoczekiwanego – Marcin Pietrzyk, Filmweb

Dramat Oszukane to historia sióstr podmienionych w jednym ze szpitali, która nagłośniona przez media wzbudziła ogromne emocje. Wstrząsnęła życiem dwóch rodzin, które od tego momentu nie było już takie samo...

Film, który pokazuje jak nieprawdopodobną siłę potrafi w sobie znaleźć człowiek, gdy los wystawia go na wielką próbę. Nowe życie odnalezionych po latach sióstr, szybko okaże się mieć pozornie słodki smak. Ile warte jest poznanie prawdy?  Czy miłość może rozgrzeszyć wszystkie nasze działania? Czy obu rodzinom uda się wyjść zwycięsko z próby, którą zgotował im los?

Opowieść o relacji między rodzicami a dziećmi, problemie realizacji swoich ambicji i marzeń, miłości i przyjaźni oraz związanej z nimi potrzebie lojalności. Oszukane to kino, które wstrząsa widzami, bo pokazuje jak nieprawdopodobną siłę musi znaleźć w sobie człowiek, gdy los wystawia go na wielką próbę.

W filmie w rolach głównych wystąpili: Katarzyna Herman, Artur Żmijewski, Karolina Chapko, Paulina Chapko, Ewa Skibińska, Sylwia Boroń, Kamil Kula.

Dla fanów animowanych komedii doskonałą propozycję stanowi Mambo, Lula i piraci. To pełna zwrotów akcji i doskonałego humoru rozrywka dla całej rodziny. Przebojowa komedia w kinie Światowid już od najbliższego piątku, 10 maja.  

Piosenkarka Lula i dzielny strażnik plaży Mambo próbują powstrzymać złoczyńcę Carlosa, który zamierza przejąć władzę na wyspie prezydenta Małpiozo i nękać jej mieszkańców podrzędnym disco 24-godziny na dobę. Mambo i Lula, wspierani przez załogę piratów –melomanów, rzucą wyzwanie Carlosowi i udowodnią całym tropikom, że nie ma mocnego na człekokształtnego, a muzyka pochodzi od małpy.

Nowy film twórcy przebojowych Disco Robaczków, z którymi w 2010 roku pląsało w Polsce ponad 600 tysięcy widzów. W pełnej gorących hitów z Karaibów, rozśpiewanej i roztańczonej komedii dla całej rodziny, głosów użyczyli: pierwsza dama polskiego kabaretu – Katarzyna Pakosińska; człowiek, który nauczył Shreka polskiej mowy – Zbigniew Zamachowski oraz niekwestionowany król Julian polskiego dubbingu – Jarosław Boberek.

Filmy: Przelotni kochankowie, Oszukane i Mambo, Lula i Piraci w kinie Światowid od 10 do 23 maja. Cena biletu: 14 i 12 zł. Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10865
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5407086

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.