Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.05.2013 08:33 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Bugowska Placówka:Kino Światowid
Pogoda na dobre kino

Jeśli pogoda w długi weekend nie dopisze wszystkich żądnych wrażeń elblążan na seanse pełne dobrych filmów zaprasza kino Światowid. A nawet jeśli dopisze, zawsze warto wybrać się do kina, tym bardziej, że gorące premiery będą gościć tu przez cały miesiąc. Cena biletu to 12 i 14 złotych.

W tym tygodniu na ekrany kina Światowid wchodzą dwie nowości - Olimp w ogniu czyli kino na pograniczu ekscytującego thrillera i dynamicznego filmu akcji z Gerardem Butlerem w roli głównej. A także – na specjalnie życzenie widzów kina Światowid, których nie zadowolił pojedynczy pokaz w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego najlepszy tegoroczny dokument, nagrodzony Oscarem – Sugarman.

Oprócz tego całą rodziną można się wybrać na Krudów -  pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji animację studia filmowego Dreamworks o prehistorycznej rodzinie, która traci dom i wyrusza w niezwykłą podróż.

Na ekranie będzie można zobaczyć również historię Luciano, przebojowego sprzedawcy ryb, który wziął udział w castingu do Big Brothera czyli film Reality.  Opartą na prawdziwych wydarzeniach historię trzech biznesmenów, którzy – wskutek intrygi skorumpowanych urzędników zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy – to film Układ zamknięty.  W repertuarze również Cristiada film, który przybliża wydarzenia Powstania Cristeros w Meksyku, które w XX w. wstrząsnęło Ameryką.

Kino Światowid w najbliższym czasie planuje dużo ciekawych premier filmowych, jeszcze w maju będzie można zobaczyć film Oszukane (10 maja) – nagłośnioną przez polskie media historię sióstr bliźniaczek podmienionych w jednym ze szpitali. Tego samego dnia na pokładzie lotu pasażerskiego z Madrytu do Meksyku przywita widzów Pedro Almodóvar, w komedii Przelotni kochankowie z Penelope Cruz i Antonio Banderasem w rolach głównych. Najmłodsi będą wspaniale bawić się na animacji Mambo, Lula i Piraci. 17 maja amerykańska superprodukcja z Leonardo DiCaprio Tobey’m Maguirem i Carey Mulligan w rolach głównych – czyli miłość w czasach prohibicji w Wielkim Gatsbym. Od 24 maja wraz z twórcami Epoki Lodowcowej będziemy odkrywać Tajemnice Zielonego Królestwa, a dla starszych widzów trzymający w napięciu thriller Françoisa Ozona – U niej w domu. To jeszcze nie koniec niespodzianek przygotowanych przez kino Światowid – 31 maja na jego ekranach zagości W ciemność Star Trek, a 7 czerwca Kac Vegas 3.

- Szykuje się czas pełen gorących premier filmowych – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid. - Mamy nadzieję, że ta wiosna będzie sprzyjała wyjściom do kina –zapraszamy oczywiście całe rodziny, paczki znajomych i tych, którzy w samotności lubią delektować się dobrym kinem.  

Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy (3D – 15 i 17 zł). Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10989
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5982356

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.