Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.04.2013 15:26 Kategoria:E-KULTURA TV Autor:Paulina Łuczak Placówka:Brak
Wymyśl jak pokolorować Elbląg

Więc chodź pomaluj mój świat – śpiewał zespół Dwa plus jeden. W ramach akcji Kolorujemy Podwórka będą to mogli zrobić wszyscy chętni. Do akcji malowania schodów przy Gimnazjum nr 5 (dawniej Szkole Podstawowej nr 3) Stowarzyszenie Jantar i Światowid zapraszają i tych, którzy mają pomysł, co namalować i tych, którzy włączą się do samej akcji kolorowania. 

Dla dużej części mieszkańców naszego miasta –  dawnych i obecnych uczniów –  schody przy Gimnazjum nr 5  to miejsce wiążące się ze wieloma wspomnieniami czy skojarzeniami. Teraz ich oblicze nieco się odmieni i nabierze kolorów, choćby miało to być tylko na kilka dni – a przynajmniej do czasu najbliższego deszczu.

Jak powinny zostać przyozdobione pionowe części stopni? Wszyscy chętni elblążanie będą mogli dać upust swojej kreatywności.

- Do zabawy zapraszamy najpierw tych, którzy mają pomysł na projekt – mówi Karolina Śluz, koordynator projektu Festiwal Przemysłów Kreatywnych. – Zastanawialiśmy się w jaki sposób zaaranżować tę przestrzeń i postanowiliśmy zapytać się elblążan, co chcieli by tam zobaczyć.

Propozycje można nadsyłać mailowo na adres paulina.luczak@swiatowid.elblag.pl do 15 maja. Projektując taką niestandardową dekorację przestrzeni miejskiej, należy wziąć pod uwagę, że zostanie ona wykonana przy pomocy farb plakatowych.

- Rysunek nie może więc posiadać zbyt wielu szczegółów, bo nie zdążymy go dokończyć w ciągu godziny – podkreśla Karolina Śluz. – Pomalujemy tylko pionowe części stopni żeby nasza praca widoczna była z daleka, zwracała uwagę i cieszyła oczy nie tylko uczestników akcji, ale też przypadkowych przechodniów już po jej zakończeniu.

Wszystkich chętnych do pomocy przy wykonaniu pracy albo ciekawych finałowego efektu organizatorzy zapraszają na miejsce 23 maja. Malowanie rozpocznie się od 17.30 i będzie trwać przez godzinę.

Akcja stanowi część Festiwalu Przemysłów Kreatywnych. Jest otwarta dla wszystkich chętnych, nie trzeba spełniać żadnych warunków żeby wziąć w niej udział. Wstęp wolny. Program Festiwalu: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/imprezy/je/

Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sponsor: Zakład Usług Technicznych Mega

Partnerzy : Elbląski Park Technologiczny, Jet System, Liceum Plastyczne, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Zespół Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Stowarzyszenie ESWIP, Stowarzyszenie Wzornictwo Warmii i Mazur, Partnerstwo Zatorze, Uniwersytet III Wieku, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

Patronat medialny: Dziennik Elbląski, Telewizja Elbląska, elbląg.net, kulturaonline.pl, Platforma Kultury, TVP Olsztyn, eŚwiatowid.pl

Organizatorzy: Stowarzyszenie Jantar w partnerstwie z Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Więcej na: przemyslykreatywne.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11108
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6269060

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.