Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 29.04.2013 12:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Filmowi eksperci
fot. mat. prasowe Światowida
fot. mat. prasowe Światowida (fot. Edyta Jasiukiewicz)

Drużyny z Ełku i Elbląga pojadą do Gdańska, aby wziąć udział w ostatnim etapie 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. W miniony piątek, 26 kwietnia, w kinie Światowid w Elblągu odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu.

 

Zgłaszać mogły się zespoły reprezentujące wszystkie typy szkół ponadgimnazjalnych, placówki oświatowo-wychowawcze, dyskusyjne kluby filmowe, kluby osiedlowe itp. Każda szkoła czy placówka mogła wytypować do etapu wojewódzkiego maksymalnie dwie drużyny. W eliminacjach wzięło udział osiem 2-osobowych drużyn. Młodzi ludzie przyjechali z Olsztynka, Olsztyna, Ełku i Ostródy. Trzy drużyny wystawiły szkoły elbląskie – III Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2.
 
W tym roku po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Ełku, która uzyskała niemal komplet punktów. W jej skład weszli: Aleksandra Dudanowicz i Filip Popielarz z I LO im. Stefana Żeromskiego w Ełku.
 
- Nas bardzo cieszy to, że do Gdańska pojedzie również drużyna z Elbląga, bo w ubiegłym roku żadnej się nie udało – mówi Natalia Klonowska, kierownik kina Światowid. – To dziewczyny z III LO: Aleksandra Szarejko i Joanna Małolepsza, które korzystają ze specjalnego programu zajęć edukacyjnych prowadzonych w naszym kinie.  
 
W Gdańsku mają one szansę na wygranie m.in. indeksów na filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas eliminacji reprezentacje szkół rozwiązywały test. Obejmował on następujące zagadnienia: najważniejsze wydarzenia z historii kinematografii, historia kinematografii polskiej, najważniejsze kierunki i prądy z historii kinematografii europejskiej, zagadnienia współczesnego kina, teoria filmu, biografia i filmografia reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy, historia festiwali filmowych i nagród pozafestiwalowych, muzyka filmowa i jej twórcy. Wszystkie drużyny otrzymały filmowe upominki.
 
Nad przebiegiem konkursu czuwało 3-osobowe jury: Karina Dziewczyńska, Małgorzata Pawluk i Agnieszka Tkaczuk. Organizatorzy: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, Capital Park sp. z o. o. - Gdańskie Centrum  Filmowe Neptun -Helikon - Kameralne, Pomorska Fundacja Filmowa, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej w Warszawie.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10905
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5511130

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.