Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.04.2013 12:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Kino Światowid
Majowy weekend w kinie Światowid

Niektórzy majowy weekend zaczynają już jutro, inni dopiero od wtorku lub czwartku – kino Światowid w długi weekend nie odpoczywa – w repertuarze znajdzie się coś i dla najmłodszych, dla miłośników kina akcji, thrillerów, komedii, dramatów i filmów historycznych. Cena biletu to 12 i 14 złotych.

Całą rodziną można się wybrać na Krudów czyli pełną przygód i niespodziewanych zwrotów akcji animację studia filmowego Dreamworks o prehistorycznej rodzinie, która traci dom i wyrusza w niezwykłą podróż. Muszą stawić czoło różnicom pokoleniowym, ale i wielkim zmianom, bo ich wędrówka nakłada się z wędrówką płyt tektonicznych.

Premierowo w kinie Światowid można oglądać film reżysera Gomory Mateo GarroneReality. Fabuła koncentruje się na historii Luciano, neapolitańskiego sprzedawcy ryb, który chce jakoś uzupełnić swoje skromne zarobki. Dzięki swej naturalnej przebojowości, Luciano nie przegapi żadnej okazji by popisać się przed swoimi klientami i krewnymi. Pewnego dnia za namową rodziny, bierze udział w castingu do Big Brothera. Od tego momentu jego rozumienie rzeczywistości nigdy nie będzie takie samo.

Cały czas w Światowidzie wyświetlane są najnowsze polskie i zagraniczne produkcje – Panaceum – najnowszy film Stevena Soderbergha opowiada o młodym, prowadzącym dostatnie życie małżeństwie. Ich idealny świat zmienia się diametralnie, kiedy mężczyzna trafia do więzienia za nadużycia finansowe. Żonie trudno jest poradzić sobie z nawarstwiającym się napięciem. Decyduje się więc skorzystać z pomocy uznanego psychiatry… Dr Banks przepisuje jej lekarstwo, które zdaje się przynosić doskonałe efekty. Do czasu… Dla tych, którzy wolą polskie produkcje w repertuarze znalazł się, szeroko ostatnio dyskutowany, film Układ zamknięty - oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech biznesmenów, którzy – wskutek intrygi skorumpowanych urzędników: prokuratora (Janusz Gajos) i naczelnika urzędu skarbowego (Kazimierz Kaczor) – zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Dla tych, którzy lubią prawdziwe historie kino Światowid proponuje film Żywie Biełaruśobraz Krzysztofa Łukaszewicza, reżysera głośnego Linczu oraz współtwórcy pamiętnego Generała Nila - to historia 24-letniego białoruskiego muzyka rockowego, który walczył z represyjnym systemem. Scenariusz filmu został napisany przez Franaka Wiaczorkę oraz Krzysztofa Łukaszewicza i w znacznej części został uparty na losach Wiaczorki - białoruskiego działacza społecznego i politycznego młodego pokolenia, dziennikarza. A ci, którzy lubią bardziej spektakularne realizacje historyczne mogą wybrać się na Cristiadę - opowieść o ludziach, którzy decydują się na podjęcie największego ryzyka dla dobra swoich rodzin, wiary i przyszłości kraju. Film przybliża wydarzenia Powstania Cristeros, które w XX w. wstrząsnęło Ameryką. Historia bazuje na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w dwudziestowiecznym Meksyku.

Wielbiciele komedii mogą wybrać się na francuskich Nieobliczalnych - historię dwóch paryskich policjantów, wywodzących się z zupełnie różnych środowisk, którzy muszą połączyć siły i zmierzyć się z kryminalną zagadką. Aby ją rozwiązać - narażą się wysoko postawionym ludziom władzy. Ci, którzy wątki komediowe lubią przeplatać z dramatycznymi mogą wybrać się na film Imagine. To wysmakowana wizualnie opowieść o Ianie, nauczycielu echolokacji, który sam jest niewidomy. Stosując kontrowersyjne i eksperymentalne metody pracy z niewidomymi dziećmi – Ian uczy jak mogą lepiej orientować się  w przestrzeni  uważnie słuchając otaczających dźwięków i uruchamiając wyobraźnię.

A od piątku, 3 maja w kinie Światowid będzie można również zobaczyć film akcji o  terrorystach, którzy przejmują kontrolę nad Białym Domem, biorąc Prezydenta Stanów Zjednoczonych jako zakładnika i o byłym agencie Secret Service, który staje z nimi do samotnej i nierównej walki. Olimp w ogniu to powrót na polskie ekrany reżysera Antoine Fuqua, twórcy m.in. Króla Artura, Łez słońca i Dnia próby.

Cena biletu: 14 zł normalny i 12 zł ulgowy (3D – 15 i 17 zł). Rezerwacja i zakup biletów on-line na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/rezerwacja-on-line/. Szczegółowy repertuar: http://kino.swiatowid.elblag.pl/.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10961
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5855569

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.