DNNMasters MPUS-Xtreme is running in evaluation mode. Please purchase license on www.dnnmasters.com

 
 
 
 
Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.02.2013 14:55 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Na dużym ekranie... w rocznicę zdobycia Elbląga

Już w najbliższy poniedziałek, 11 lutego, odbędzie się pokaz w ramach Elbląga na dużym ekranie. Lutowe spotkanie zbiega się z kolejną rocznicą zdobycia Elbląga przez armię radziecką, a jego temat to Rocznice dawniej i dziś. Zapraszają Centrum Spotkań Europejskich Światowid i Telewizja Elbląska. Wstęp wolny.

Lutowe spotkanie z cyklu Elbląg na dużym ekranie zbiega się z kolejną rocznicą zdobycia Elbląga przez armię radziecką. 10 lutego będziemy obchodzić 68 rocznicę zdobycia Elbląga przez Armię Czerwoną. Tego dnia odbędzie się oficjalna uroczystość przed Pomnikiem Żołnierzy Armii Czerwonej, a kolejnego Światowid i Telewizja Elbląska zapraszają na pokaz filmów, które przypomną nam, jak tę rocznicę obchodziliśmy przed laty.  

-  Nie rok 1945 i sam akt zdobywania miasta będzie tematem spotkania, a to, jak tę rocznicę w naszym mieście obchodzono i jak do niej się odnosimy dzisiaj – mówi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej.

Na ekranie kina Światowid wyświetlone zostaną fragmenty kronik Elbląga z lat 60-tych i 70-tych, relacje z wizyt radzieckich dowódców II frontu białoruskiego, biorących udział w walkach o Elbląg, a także dwa filmy dokumentalne: nakręcony w ubiegłym roku przez Rafała Mierzejewskiego dla TVP Historia film Elbing-Elbląg oraz zrealizowany przez Niemców film z 1955 roku Dawniej w domu.

Jak zawsze, projekcje przeplatane będą ciekawostkami z historii naszego miasta oraz dyskusją, którą poprowadzi Juliusz Marek z Telewizji Elbląskiej.

Plan projekcji:

1.       Elbląskie kroniki filmowe 1963-1989 (20’)

2.       Elbing – film Rafała Mierzejewskiego (16’)

3.       Dawniej w domu – niemiecki film z 1955 roku (12’)

Spotkanie w ramach cyklu Elbląg na dużym ekranie  odbędzie się w poniedziałek, 11 lutego o godz. 18.00 w Kinie Światowid, wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska

tel 55 611 20 63

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12870
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 15197654

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 63

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.