Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.09.2012 03:19 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Festiwal dobrego spotkania
Angelina - fot.: mat. prasowe
Angelina - fot.: mat. prasowe

W ten weekend (22-23 września) w elbląskim Światowidzie - Good Artcountries Festival, czyli bezpłatne spektakle i koncerty w wykonaniu artystów zza wschodniej granicy.

Tegoroczny Good Artcountries Festival to zespoły i teatry z Rosji, Białorusi oraz spektakl Odciski grupy Deja vu działającej w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. To propozycje dla dorosłych i dzieci. W programie 5. edycji jest np. spektakl Calineczka teatru muzycznego Tutti z Kaliningradu.

- Nie ma obaw, że przedstawienie będzie niezrozumiałe, ponieważ to spektakl muzyczny. Dodatkowo, również w sobotę odbywają się pierwsze zajęcia z cyklu Bajkowy weekend dla najmłodszych, na których przeczytamy bajkę o Calineczce. Spotkanie z bajką czytaną będzie trochę krótsze niż zwykle właśnie dlatego, by dzieci mogły również obejrzeć spektakl - mówią organizatorzy.

Aby usłyszeć bajkę czytaną przez Irenę Adamiak, aktorkę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, należy pojawić się w Światowidzie o godz. 11, na Scenie Na Piętrze. Oprócz czytania bajek organizatorzy przewidzieli również konkursy, w których nagrodami będą m.in. zaproszenia do kina czy do Bajlandii. Wstęp wolny.   

Drugi dzień GAF zacznie się od spektaklu Odciski. Tego dnia będą również muzyczni goście z Białorusi. W dużej sali kina pierwsza wystąpi Angelina. Artystka pochodzi z Mińska i śpiewa w różnych stylach - pop, muzykę estradową, folk słowiański. O godz. 19 na scenie pojawi się zespół Carpen Diaz.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

***

Oto program:

sobota, 22 września

godz. 12 - duża sala kina Światowid - spektakl muzyczny Calineczka

Teatr muzyczny Tutti, działający przy Dziecięcej Szkole Muzycznej im. Dmitrija Szostakowicza w Kaliningradzie przedstawi znaną bajkę Hansa Christiana Andersena; libretto, muzyka: T.M. Suvorova, kierownik: L.F. Mokoseeva, reżyser i koncertmistrz: E.M. Szapovalova, nauczyciel wokalu: T.A. Bezbreżjeva

niedziela, 23 września

godz. 14 - Scena Na Piętrze - Deja vu - Odciski

Spektakl powstawał z etiud. Grupa małymi kroczkami tworzyła opowieść o dziewczynkach marzących o momencie, w którym będą dorosłe. Kolejne odsłony to sceny podpatrzone z codzienności - sceny z życia najpierw dziewczynek, a później kobiet. Pokazane zostanie ich spotkanie z wymaganiami, jakie niesie życie, oczekiwaniami i obowiązkami, jakie na nie narzucono. Życie i wszystko, co ono ze sobą niesie, odciska się na nich, tak jak i na nas. Stąd tytuł - Odciski. W spektaklu grają: Aneta Brzykca i Sandra Świerczyńska.

- Mówimy o schematach w jakich musimy żyć, jakie narzuca nam rodzina, społeczeństwo. Jest o odnajdywaniu siebie w zabieganym świecie, o poszukiwaniu własnych pragnień - mówi występująca w spektaklu Aneta. - Mnie motywuje do wyłamywania się z rutyny i do bycia sobą pomimo presji otoczenia.

godz. 18 - Duża sala kina Światowid - Angelina band (Białoruś: Mińsk - Kobryń)

Artystka, która  śpiewa w różnych stylach  - pop, estrada, folk słowiański (ludowy) itd. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie jak i chrześcijańskie przeboje. Zawodowo jest nauczycielem wokalnym, ma również na swoim koncie sukcesy w konkursach wokalnych.

godz. 19 - Duża sala kina Światowid - zespół Carpen Diaz (Białoruś, Mohylew)

To profesjonalni muzycy, grający alter-jazz-rock z akustycznym i z drajwowym brzmieniem, mają ponad 10-letnie doświadczenie sceniczne i sukcesy na dużych muzycznych festiwalach na Ukrainie i w Rosji. Biorą stały udział w akcjach charytatywnych Będę żył i tournee Czyste Serce (akcja podobna do polskiego WOŚP).

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10961
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5855446

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.