Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.09.2012 02:39 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Festiwal dobrych spotkań
Plakat spektaklu
Plakat spektaklu

Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID zaprasza w sobotę i niedzielę, 22 i 23 września na kolejną edycję Good Artcountries Festival. Tegoroczny GAF to zespoły i teatry z Rosji, Białorusi oraz spektakl Odciski grupy Deja vu. Wstęp wolny.

W weekend od 22 do 23 września ŚWIATOWID przygotował propozycje dla dorosłych i dla dzieci. To kolejna edycja Festiwalu, który swój początek miał w 2006 roku, ostatnio w Elblągu gościliśmy go dwa lata temu, w zeszłym roku odbył się na Litwie, w Kłajpedzie.

W programie piątej edycji jest spektakl dla dzieci Calineczka, w wykonaniu teatru muzycznego "TUTTI" z Kaliningradu.

- Nie ma obaw, że przedstawienie będzie niezrozumiałe ponieważ to spektakl muzyczny, dodatkowo również w sobotę odbywają się pierwsze zajęcia z cyklu ?Bajkowy weekend dla najmłodszych?, na których przeczytamy bajkę o Calineczce. Spotkanie z bajką czytaną będzie trochę krótsze niż zwykle właśnie, dlatego żeby dzieci mogły również obejrzeć spektakl - mówią organizatorzy.

Aby usłyszeć bajkę przeczytaną przez Irenę Adamiak, aktorkę Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu należy pojawić się w ŚWIATOWIDZIE o godz. 11.00 na Scenie Na Piętrze. Oprócz czytania bajek organizatorzy przewidzieli również liczne konkursy, w których nagrodami będą między innymi zaproszenia do kina czy do Bajlandii. Wstęp wolny

Z kolei niedzielę w ŚWIATOWIDZIE rozpoczniemy od spektaklu Odciski grupy Deja vu. Tego dnia będą również muzyczni goście z Białorusi. W dużej sali kina pierwsza wystąpi Angelina. Artystka pochodzi z Mińska i śpiewa w różnych stylach  - pop, estrada, folk słowiański. O 19.00 na scenie będzie można zobaczyć zespół Carpen Diaz z programem Łap dni!

 

PROGRAM

22.09, godz. 12.00
Duża sala kina Światowid

Spektakl muzyczny Calineczka

Dziecięcy wzorcowy teatr muzyczny TUTTI, działający przy Dziecięcej szkole muzycznej imienia Dmitrija Szostakiewicza w Kaliningradzie zagra znaną bajkę Hansa Christiana Andersena Calineczka.

Libretto i muzyka: Suvorova T.M., kierownik:  Mokoseeva L.F., reżyser i koncertmistrz: Szapovalova E.M., nauczyciel wokalu: Bezbreżjeva T.A.

23.09, godz. 14.00
Scena Na Piętrze

Deja vu Odciski

Spektakl powstawał z etiud. Grupa małymi kroczkami tworzyła opowieść o dziewczynkach marzących o momencie, w którym będą dorosłe. Kolejne odsłony to sceny podpatrzone z codzienności. Sceny z życia najpierw dziewczynek, a później kobiet. Pokazane zostanie ich spotkanie z wymaganiami, jakie niesie życie, oczekiwaniami i obowiązkami, jakie na nie narzucono. Życie i wszystko, co ono ze sobą niesie, odciska się na nich, tak jak i na nas. Stąd tytuł - Odciski.

- Spektakl jest o schematach w jakich musimy żyć, jakie narzuca nam rodzina, społeczeństwo. Jest o odnajdywaniu siebie w zabieganym świecie, o poszukiwaniu własnych pragnień - mówi występująca w spektaklu Aneta. - Mnie motywuje do wyłamywania się z rutyny i do bycia sobą pomimo presji otoczenia.

Zaczynały od pojedynczych etiud, a nieoczekiwanie zrodziła się opowieść z pytaniami w tle: Kim jestem? Czego tak naprawdę pragnę? Czy dorosłość oznacza "spełniać oczekiwania"?

W spektaklu grają: Aneta Brzykca i Sandra Świerczyńska.

23.09, godz. 18.00 (30 min)
Duża sala kina Światowid

Angelina band (Białoruś: Mińsk-Kobryn)

Artystka, która  śpiewa w różnych stylach  - pop, estrada, folk słowiański (ludowy) itd. W jej repertuarze znajdują się zarówno autorskie jak i chrześcijańskie przeboje.

Zawodowo jest nauczycielem wokalnym, ma również na swoim koncie sukcesy w konkursach wokalnych.

23.09, godz. 19.00 (60 min)

Duża sala kina Światowid

Zespół CARPEN DIAZ  (Białoruś, Mohylew)

Zespół CARPEN DIAZ  z programem Łap dni! to profesjonalni muzycy, grający  alter-jazz-rock  z akustycznym i z drajwowym brzmieniem, mają ponad 10-letnie doświadczenie sceniczne i  sukcesy na dużych muzycznych festiwalach na Ukrainie i w Rosji. Biorą stały udział w akcjach charytatywnych Będę żył i turnee Czyste Serce (akcja podobna do polskiego WOŚP).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10961
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5855422

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.