Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.09.2012 09:53 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
50-tka kina Światowid

Kupujesz bilet do kina Światowid w Elblągu, a druga osoba wchodzi gratis. Do tego szampan i coś słodkiego oraz możliwość zobaczenia kina "od kuchni". Wszystko w bardzo urodzinowej atmosferze. Takie niespodzianki dla swoich widzów przygotowało kino Światowid z okazji  50. urodzin. Impreza urodzinowa już dziś - w czwartek, 20 września.

Dokładnie 50 lat temu, 20 września 1962 r. w kinie Światowid zagrany został pierwszy seans. Był to amerykański film Karmazynowy pirat. Tym samym narodziło się siódme wówczas kino w Elblągu. Z tej okazji Światowid zaprasza na imprezę urodzinową. Impreza rozpocznie się tuż przed pierwszym seansem - o godz. 14.30, a zakończy wraz z ostatnim - ok. godz. 22. Lecz obchody tych, jakże słusznych urodzin, nie zakończą się 20 września.

Pięćdziesiątka na plus

Życie zaczyna się po 50. Czego kino Światowid jest najlepszym dowodem. Bo elbląskie kino to nie tylko filmy, ale również wydarzenia kinowe. W tym ruszający 25 września cykl Kino dla dorosłych, kierowany do osób powyżej 50. roku życia.

- Nowe cykle filmowe, specjalne premiery, promocje czy imprezy wychodzące na zewnątrz, takie jak Kolej na kino - wymienia Natalia Klonowska, kierownik kina. - Wciąż coś się dzieje, trudno streścić to w jednym zdaniu, dlatego po szczegóły zapraszam na naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku.

Spojrzenie w przeszłość

Z okazji urodzin elbląskie kino zachęca do podróży po... osi czasu na swoim profilu na FB. Stare zdjęcia, archiwalne artykuły prasowe i repertuary sprzed kilkudziesięciu lat. Wszystko to znajdzie się na osi.

- Mamy świadomość, że elblążanie mają mnóstwo wspomnień związanych z naszym kinem. Dlatego postanowiliśmy wykorzystać oś czasu i umieścić na niej wszystkie archiwalne materiały dotyczące kina, które udało nam się zdobyć. Znaczną część tego archiwum będzie można zobaczyć już 20 września. Pozostałe materiały będziemy sukcesywnie umieszczać - Natalia Klonowska dodaje. - Może ktoś rozpozna siebie na którymś ze starych zdjęć? I zechce dopisać, co pamięta?

Repertuar kina Światowid na 20 września znajdziesz tutaj.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6043173

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.