Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.09.2012 01:45 Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Brak
K jak kultura, o jak osobista

To temat, który wraca jak bumerang i będzie wracał przez kilka najbliższych lat. Wszystkich się nie zmieni, ale ważna jest sama świadomość problemu.

Pies - sprawa zupełnie mi obca dopóki prawie dokładnie rok temu w moim domu nie pojawił się szczeniak i to o zgrozo - york. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Teraz mam własnego psa - Tymka, ma dopiero trzy miesiące, a już przewrócił mój domowy porządek do góry nogami - na dobre. Wraz z nim pojawiły się również problemy, o których elblążanie od lat dyskutują na  forach internetowych - temat psich kup.

Psie kupy w Elblągu to temat rzeka, wywoływany przynajmniej raz w roku - na wiosnę, ale przewija się co jakiś czas. Wystarczy rzucić hasło pies, a już są komentarze w stylu:

Elblążanie to ciemnogród, zwlaszcza właściciele psów. Wyprowadzają swojego pupila gdzie popadnie, zasrane place zabaw, piaskownice, trawniki. NAJWYZSZA PORA COŚ Z TYM ZROBIĆ!!

A dzień mieszkańca wolny od kupy psa też będzie? Chociaż jeden!


Odpowiedzią na nie są m.in. takie posty:

Witam i pozdrawiam wiernych "sympatyków" tematu psiej kupy, objawiających swą obecność w dowolnym temacie dotyczących wydarzeń w mieście - jak zwykle nic nie umknie waszej uwadze, żeby rozwinąć rozważania na ten temat.

Dyskusja jest zagorzała, ale sam fakt jej zaistnienia świadczy o wzroście naszej świadomości. Jeszcze kilka lat temu problemem były bezpańskie psy błąkające się, często stadami, po ulicach, na tym etapie jest cały czas na przykład Ukraina. Dziś problemem są kupy na trawnikach - to chyba zasadnicza różnica, a nawet mały skok cywilizacyjny, który dokonał się na przestrzeni naprawdę niedługiego czasu. Jakie będą nasze problemy kiedy wyeliminujemy kupy?

Ja już w tej chwili ogłaszam wszem i wobec - sprzątam po swoim psie i wcale się tego nie wstydzę.

A dla wszystkich fanów naszych czworonożnych przyjaciół trzecia edycja Elbląskiego Dnia Psa, pod hasłem Masz psa- bądź odpowiedzialny, odbędzie się w sobotę, 8 września, na Pl. Kazimierza Jagiellończyka w godz. 12.00 - 15.00. Warto przyjść żeby przekonać się czy chcemy mieć psa i jakiego, porozmawiać i spotkać się z innymi właścicielami psów, poradzić się specjalistów - groomera, weterynarza czy tresera, sprawdzić jaka rasa psów przypadnie nam gustu i co można osiągnąć ćwicząc z psem.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
Marcin M.
|2012-09-08 15:51:09
Fantastyczna impreza, w której uczestniczę już trzeci rok i na pewno będę co roku na niej !!! Marta ... dziękuję za zaproszenie i zorganizowanie wspaniałego festynu kynologicznego !!!
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6043175

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.