Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.07.2012 01:51 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wrośnij w to!
fot. - CSE Światowid
fot. - CSE Światowid

W ubiegłą sobotę, 14 lipca, elbląski Światowid rozpoczął realizację projektu Wrośnij w to. Młodzież, która na co dzień tworzy grupę teatralną Skrupcie się, wyruszyła do Oleśna, pod Elblągiem...

Mieszkańcom wsi grupa teatralna chce się dać poznać z artystycznej strony, dlatego poprowadzi warsztaty szczudlarskie i z puszczania wielkich baniek mydlanych. Ale Skrupcie się pojechało do Oleśna również po to, żeby się czegoś nauczyć, dlatego odbędą się tam różnego typu warsztaty z instruktorami - z zakresu arteterapii, plastyczne, z białego śpiewu, z instalacji przestrzennych, teatru tańca, animacji poklatkowej.

Pierwsze działania już za nimi, w sobotni wieczór -  po zachodzie słońca rozpoczęli spektaklem plenerowym, który odbył się w stodole, notabene tej samej, w której śpią, jedzą i pracują. To spora przestrzeń, która aż się prosi o artystyczne działania, a w ramach projektu ma ona zostać wymalowana w marzenia jego uczestników.

Zaprezentowali spektakl Złodziejka snów. Opowieść o marzeniach i o tym, na co je można wymienić. O sile, którą posiadają jednostki i o cenie, jaką za nią płacą. Spektakl bez słów, ale z bardzo sugestywną muzyką. Na scenie pojawia się szczudlarz, puszczane są bańki, są duże rekwizyty, ale przede wszystkim jest magia teatru, a przecież to ona powoduje, że artyści nagradzani są brawami na stojąco.  

Złodziejka snów to inauguracja projektu. Przez tydzień będą trwać warsztaty, a zaraz po ich zakończeniu - prace nad przygotowaniem nowego spektaklu, który zobaczyć będzie można w najbliższą niedzielę, 21 lipca, o godz. 20.30 w Oleśnie. Wstęp wolny.

Zobacz galerię zdjęć.

Organizator ? Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Projekt dofinansowany ze środków ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6043243

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.