Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.07.2012 01:47 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Koncertowo na Elbląskich Nocach

W sierpniu odbędzie się 16. edycja Festiwalu Piosenki Wartościowej Elbląskie Noce. 4, 11 i 18 sierpnia zaplanowano imprezy towarzyszące - recitale w muszli koncertowej parku leśnego Bażantarnia. Główna część festiwalu, czyli koncerty na dziedzińcu Centrum Sztuki Galeria El, odbędzie się od 24 do 26 sierpnia. Pierwsza Noc to zwykle sporo emocji przy wyborze Najlepszego z najlepszych, a także artystycznych doznań podczas koncertu. Na dziedzińcu Galerii El wystąpi zespół Plateau, promujący nową płytę Projekt Grechuta i goście: Martyna Jakubowicz, Anna Wyszkoni oraz Krzysztof Kiljański.

Elbląskie Noce gromadzą najciekawszych i najbardziej wartościowych wykonawców, którzy zaistnieli na scenie muzycznej w mijającym roku. W konkursie udział biorą laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki artystycznej.

- Dla stawiających pierwsze kroki na scenie muzycznej artystów, udział w Elbląskich Nocach jest okazją do konfrontacji swoich osiągnięć z innymi wykonawcami - mówi Aleksandra Bednarczuk, kierownik artystyczny festiwalu. - Twórcza rywalizacja jest również okazją do nawiązania kontaktów artystycznych i podjęcia wspólnych działań w przyszłości.

Najlepsi wykonawcy walczyć będą o Księżycową Statuetkę, czyli nagrodę dla Najlepszego z najlepszych. Laureata wybierze publiczność. W tym roku poza symboliczną Księżycową Statuetką laureaci będą walczyć o nagrodę w wysokości 3 tys. zł, ufundowaną przez prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka.

W poprzednich latach wśród laureatów znaleźli się m.in.: Piotr Rogucki i Coma, Dorota Osińska - którą w ubiegłym roku można było usłyszeć podczas koncertu w Bażantarni - czy odnoszący ostatnio duże sukcesy i sporo koncertujący zespół Dziewczyny: Anna Karamon i Aleksandra Nowak.

Aby festiwalowym emocjom stało się zadość, Światowid tego samego wieczora zaprasza na koncert zespołu Plateau w Projekcie Grechuta, z gościnnym udziałem Martyny Jakubowicz, Anny Wyszkoni i Krzysztofa Kiljańskiego.  

Projekt Grechuta to czwarta płyta Plateau, na której znalazło się 10 utworów niezapomnianego Marka Grechuty, wyprodukowanych przez Wojciecha Waglewskiego i przedstawionych w nowych, odważnych aranżacjach.

Gościnnie na płycie pojawili się tak znakomici goście, jak Martyna Jakubowicz, Sonia Bohosiewicz, Jacek Budyń Szymkiewicz z zespołu Pogodno, a także Jacek Ostaszewski - jeden z muzyków kultowego zespołu Anawa. Patronat honorowy na projektem objęła wdowa po Marku Grechucie, pani Danuta Grechuta.

Album Projekt Grechuta stanowi przekrój twórczości artysty. Nie zabrakło klasyków, takich jak Dni, których nie znamy, Wiosna, ach to Ty, Korowód czy Będziesz moją panią. Album ukazał się w marcu 2011 r., zbierając bardzo dobre recenzje.

Początek koncertu o godz. 19. Ceny biletów: od 10 zł do 50 zł. Ceny biletów zależą od sektora. Rozmieszczenie sektorów można sprawdzić na stronie internetowej: http://www.swiatowid.elblag.pl/noce/index1.php?pid=33 (przy danym wydarzeniu) oraz w kasie Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11050
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6067687

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.