Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.07.2012 04:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:Tomasz Misiuk, Agnieszka Jarzębska Placówka:Urząd Miejski w Elblągu
Region, jazz & blues - zobacz zaproszenie!
Elbląski zespół Special Jazz Sextet w Galerii El, zdjęcie nadesłane przez organizatorów JAZZbląg Festiwal
Elbląski zespół Special Jazz Sextet w Galerii El, zdjęcie nadesłane przez organizatorów JAZZbląg Festiwal

W czwartek, 19 lipca, rusza JAZZbląg Festiwal. Imprezy, w czasie których będzie można posłuchać muzyki jazzowej, odbędą się też w innych miejscach województwa.

Pierwsza edycja JAZZbląg Festiwal potrwa do soboty. Koncerty w Krużganku Centrum Sztuki Galeria El (na Starym Mieście) będą zaczynać się o godz. 19, a po nich zaplanowano jazz sessions.

I tak, w czwartek wystąpią: Omnivore, Special Jazz Sextet i Fumanek, w piątek - Janusz Strobel & Janusz Miśkiewicz (projekt Tete-Â-Tete), Contemporary Noise Sextet, Adam Pierończyk Quintet (projekt Komeda - The Innocent Sorcerer), a w sobotę - Kuba Badach i Elbląska Orkiestra Kameralna (Tribute to Zaucha) oraz Tomasz Stańko Quartet. Bilet na jeden wieczór kosztuje od 30 do 50 zł, karnet na całość - 80 zł.

Wolny wstęp będzie na imprezy towarzyszące: otwarcie wystawy El Klub Jazzu Tradycyjnego i jam session (środa, 18 lipca, godz. 18, Krużganek Galerii El), na której znajdą się zdjęcia z archiwum Niny Błeszyńskiej - Wojewskiej i Jerzego Wojewskiego oraz koncert i warsztaty Jazz dla dzieci, które poprowadzi Gosia Szmuda z zespołem (22 lipca, godz. 15, Stary Rynek, Brama Targowa).

Organizatorzy festiwalu: prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk, Centrum Sztuki Galeria El, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, Stowarzyszenie Laboratorium Sztuki.

Na wydarzenie zaprasza Leszek Sarnowski, szef departamentu kultury Urzędu Miejskiego:

This text will be replaced

W piątek i sobotę (20-21 lipca) odbędzie się 21. Międzynarodowy Festiwal Olsztyńskie Noce Bluesowe, jedna z najstarszych imprez bluesowych w Polsce.

Amfiteatr im. Czesława Niemena będzie miejscem koncertów biletowanych, zaś na Scenie Staromiejskiej zaplanowano popołudniowe, bezpłatne koncerty z cyklu Twój Blues poleca. W sumie wystąpi 12 zespołów.

Koncerty biletowane: Flesh Creep, Carlos Johnson & HooDoo Band, Cedric Burnside Project (piątek, godz. 20) oraz Wolna Sobota, Soul Catchers International i - główna gwiazda festiwalu - pochodzący z Luizjany wokalista bluesowy i soulowy Bobby Rush (sobota, godz. 20). Bilet na jeden wieczór kosztuje 20 zł, karnet na całość - 35 zł.

W czasie koncertów niebiletowanych na Scenie Staromiejskiej zaprezentują się zespoły: Nie strzelać do pianisty, JJL Trio i Kajetan Drozd Acoustic Trio (piątek, godz. 17; prowadzenie: Wiesław Chmielewski), a także Blues Point, Roadside i Juicy Band (sobota, godz. 17; prowadzenie: Piotr Gwizdała).

Również w sobotę, w Galerii Rynek Miejskiego Ośrodka Kultury na Starym Mieście, o godz. 15 zacznie się prelekcja Po co Claptonowi cały ten blues. Andrzej Dramiński będzie przekonywał, że Eric Clapton ma z bluesem więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Wstęp wolny.

W niedzielę, 22 lipca, imprezy jazzowe będą w: Giżycku (Happy Jazz Nad Niegocinem - o godz. 14 rejs statkiem z zespołem Five O'Clock Orchestra na pokładzie za 15 zł, a o godz. 19 niebiletowany koncert Five O'Clock Orchestra i Krzysztofa Ścierańskiego z zespołem w Ekomarinie) i Kętrzynie, gdzie o godz. 17 rozpocznie się koncert 4 x Blues. W amfiteatrze przy ul. Kajki 2 zagrają: Roman Puchowski, Blue Sounds, Rockerfeler i Kasa Chorych. Prowadzenie: Przemysław Draheim, blues.pl. Wstęp wolny.

Lidzbark Warmiński w wakacyjne piątki i soboty proponuje koncerty z cyklu Lidzbarskie Wieczory Jazzowe.

W najbliższy piątek, 20 lipca, zaśpiewa Maria Sadowska, a w sobotę - zagra Contemporary Noise Sextet. 27 lipca wystąpi Lena Romul, 28 lipca - Bogna Kicińska, 3 sierpnia - Atom String Quartet, 4 sierpnia - Leszek Możdżer, 10 sierpnia - Siergiej Kriuczkov & Riverboat Jazz Ramblers, 18 sierpnia - Piano 21, 24 sierpnia - Piotr Filipowicz, zaś 25 sierpnia - Paweł Kaczmarczyk & Jorgos Skolias. Początek - zawsze o godz. 20. Wstęp - uwaga - jest wolny.

Tymczasem od 10 do 12 sierpnia po raz 42. w Iławie odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting Złota Tarka. W programie, jak zawsze, konkurs o Złotą Tarkę, koncerty jazzmanów z Polski i zagranicy, parady jazzowe, warsztaty, koncerty na wodzie, pokazy multimedialne, projekcje filmowe, wystawy plakatów oraz fotografii.

W piątek, 10 sierpnia, o godz. 19, w Amfiteatrze im. Louisa Armstronga, zaplanowano część konkursową i występ laureatów Złotej Tarki 2012, a także koncerty: The Banjo Crackers (Szwajcaria), London Dixieland Jazz Band (Wielka Brytania) oraz Chorzy na bluesa, czyli Nocna Zmiana Bluesa i Big Band Bogdana Ciesielskiego (prowadzenie Andrzej Pawlik).

W sobotę, od godz. 20, w amfiteatrze zaprezentują się: Les Haricots Rouges (Francja) i Dixie World Connection (Polska, Szwecja, USA, Wielka Brytania). Będzie też koncert Złote Gody, czyli Jazz Band Ball Orchestra i goście (Joyce Lyle i New Life Gospel Choir z USA; prowadzenie red. Paweł Sztompke)

Niedziela to msza jazzowa, o godz. 11, w kościele Brata Alberta, z udziałem New Life Gospel Choir.

Wśród imprez towarzyszących będą: Jazzowe Portrety Krzysztofa Koziny oraz Iławska Noc Jazzowa (piątek i sobota), The Warsaw Dixielanders i Cracow Metro Band (piątek), Jazz za kratami - koncert w iławskim Zakładzie Karnym, a także Les Haricots Rouges i Blues Fellows Swingin' Band (sobota) oraz występy chórów: Apasjonata i Camerata (niedziela).

Organizator: Iławskie Centrum Kultury. Patronat honorowy: marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas.

 

Realizacja: Agnieszka Jarzębska

Zdjęcia, montaż: Tomasz Misiuk

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11090
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6187081

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.