Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.05.2012 10:54 Kategoria:Społeczeństwo Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Brak
Moc w drużynie

Kto został Filantropem Roku? Wobec pojawienia się na scenie szesnastki Ryszarda Rynkowskiego ta wiadomość okazała się drugorzędna.

Żeby mieć to już za sobą, zresztą część oficjalna okazała się dość ekspresowa, zwycięzcą konkursu na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych im. dr A. Gabrysiak, którego organizatorem jest Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych, zostało Stowarzyszenie Elbląg Europa, za organizację Festiwalu Wikingowie z Truso w Elblągu. Filantropem Roku 2011 został Roman Badysiak, właściciel Kawiarni U Aktorów.

Sala Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu była niemal pełna, pozostały pojedyncze wolne miejsca. Wszyscy Ci ludzie przyszli zobaczyć nie Filantropa Roku, ale Drużynę RR. Każde wykonania nagradzane były gromkimi brawami, dwa razy publiczność oklaskiwała szesnastkę Ryszarda Rynkowskiego na stojąco.

Zresztą mentor, mimo że nie śpiewał, również zbierał brawa. Odnalazł się w roli zapowiadającego - każdy wytęp okraszony był historyjką dotyczącą programu, wyboru piosenki, przekazu jaki miało nieść wykonanie. Drużyna zaśpiewała dziewięć piosenek, jak mówił Ryszard Rynkowski, tyle udało się dostać z telewizji, która ma wyłączne prawa do wersji piosenek wykonywanych w programie Bitwa na głosy przez uczetników. Były wśród nich - moja ulubiona True color, ale była również pierwsza - The lion sleep tonight i ostatnia - Sen o Wiktorii. Była również, bardzo ciepło przyjęta przez elblążan, piosenka Szczęśliwej drogi już czas. Dwie ostatnie usłyszeliśmy w bisie.

Drużyna wykorzystała okazję, aby podziękować wszystkim, którzy w trakcie programu byli z nimi - ciałem, pomagając im w realizacji oraz przed telewizorami, wysyłając smsy. Ryszard Rynkowski wspomniał o jeszcze jednym zagorzałym fanie drużyny, który gratulował każdego występu, a na koniec napisał:

Wypijmy za Elbląg/ Bo czuję niedosyt/ To Elbląg najlepszy/ Był w Bitwie na głosy!

To jedna z czterech zwrotek piosenki Wypijmy za błędy, przerobionej przez Jacka Cygana - bo to on okazał się tym fanem.

Wspaniała atmosfera, mnóstwo entuzjazmu, pozytywnych uczuć i dobrej muzyki - tak można podsumować XII Galę Filantropa Roku. To był udany wieczór.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
anty play... z La porte.
|2012-05-24 13:32:02
Świetnie wykonali w tv True Color - biła od nich pozytywna aura.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11050
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6067561

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.