DNNMasters MPUS-Xtreme is running in evaluation mode. Please purchase license on www.dnnmasters.com

 
 
 
 
Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.05.2012 09:07 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:Karolina Śluz Placówka:Brak
W co grają biblioteki?

- Nasza przyszłość nie rysuje się dobrze. Mówi się o zamykaniu bibliotek, o ich restrukturyzacjach. Lecz my się nie załamujemy. Wierzymy, że będziemy w grze dopóki będzie chciało nam się więcej, niż wykonywanie podstawowych obowiązków - mówi Mariola Szczepańska, wicedyrektor Warmińsko-Mazurska Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu. "Biblioteka ciągle w grze" to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. Dziewiąta edycja imprezy trwa od 8 do 15 maja.

Zwiedzanie biblioteki, konkurs nt. baśni Hansa Christiana Andersena, noc w bibliotece oraz otwarcie wystawy Strzały w bibliotece. Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu na każdy dzień Tygodnia Bibliotek przygotowała inną atrakcję.

- Jest to okazja do integracji bibliotekarzy z czytelnikami - wyjaśnia cel tych działań Mariola Szczepańska,  wicedyrektor i dodaje - chcemy również zwrócić uwagę czytelnikom, że biblioteki to nie tylko świątynie dumania. I, że można tu nie tylko wypożyczać książki, ale również ciekawie spędzić czas.

Miejska Biblioteka w Braniewie udowadnia, że książki w wydaniu papierowym to wcale nie jest przeszłość. W Tygodniu Bibliotek na ich czytelników czekały m.in bajkowy piknik biblioteczny, teatr przy stoliku czy kiermasz książek.

- Ludzie po książkę sięgają i będą sięgali. A to oznacza, że biblioteki cały czas są potrzebne, są w grze -  mówi Alicja Daszkiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

Ile bibliotek, tyle sposobów na spędzenie Tygodnia Bibliotek. W Komorowie Żuławskim atrakcją była możliwość zwrócenia przetrzymywanych książek bez konsekwencji, zaś w Tolkmicku m.in. zorganizowano konkurs Książka w grze, gdzie codziennie można było wylosować jedną książkę.

- Biblioteka idzie z duchem czasu, ciągle się zmienia i niezmiennie jest potrzebna - wyjaśnia znaczenia tegorocznego hasła Jolanta Bekisz, pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. K. I. Gałczyńskiego w Tolkmicku i dodaje - tegoroczne hasło kojarzy nam się również ze zbliżającym Euro 2012.

Biblioteka Elbląska im. C.K. Norwida zorganizowała wystawę zakładek i przedmiotów znalezionych w książkach. - Te wydarzenia przyciągają dodatkowych czytelników - przyznaje Dominik Żyłowski, kierownik działu komunikacji społecznej w Bibliotece Elbląskiej.

Wiele bibliotek włączyło się w ogólnopolską akcję Odjazdowy bibliotekarz. Czytelnicy mieli okazję zwiedzić najbliższe okolice na rowerach w towarzystwie bibliotekarzy. A do tego warsztaty, konkursy, maratony, wernisaże, spotkania z autorami. Coś dla dużych i dla małych. Tak biblioteki grają z czytelnikami o swoją przyszłość.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska

tel 55 611 20 63

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12870
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 15196264

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 63

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.