Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.05.2012 02:45 Miasto:Region Kategoria:Muzea Autor:inf. nadesłana, Zuzanna Gajewska Placówka:Brak
Noc Muzeów w regionie

Wymówka, że nie chodzisz do muzeów, bo nie masz czasu, gdyż pracujesz całymi dniami, już nie przejdzie. Polskie muzea, galerie i inne instytucje kulturalne znowu otworzą swoje drzwi dla zwiedzających po zmierzchu. Zbliża się kolejna Noc Muzeów.

Noc Muzeów to impreza ogólnoeuropejska. Pierwsza taka noc odbywała się w 1997 roku w Berlinie. Pomysł ten okazał się strzałem w dziesiątkę i z biegiem lat do akcji przyłączały się  muzea i galerie z kolejnych miast i krajów. Pierwsza polska noc miała miejsce w 2003 roku w Poznaniu. Ale nocne imprezy nie ograniczają się do samego zwiedzania, towarzyszy im wiele atrakcji: wernisaże, koncerty, wspólne zabawy, nie brakuje tez poczęstunku.  Dziś bierze w niej udział kilkadziesiąt Polskich Miast. Impreza odbywa się w całej Europie tej samej nocy, a wstęp do placówek jest wolny. W tym roku przypada z 19 na 20 maja. Poniżej przedstawiamy propozycje z  regionu.

Muzycznie w Olsztynie

Muzeum pełne sztuki i muzyki, pod takim tytułem odbędzie się Noc Muzeów w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Impreza na olsztyńskim zamku rozpocznie się o godzinie 19 otwarciem wystawy Poszukiwania i kontynuacje ? polska grafika współczesna z kolekcji MWiM. Poza tym w programie znalazły się wykłady, poświęcone sztuce i muzyce oraz koncerty i oczywiście wystawy muzealnych eksponatów. Nie zabraknie też atrakcji dodatkowych tak wejście na wierze, konkursy plastyczne i muzyczne czy straszenie na zamówienie. Olsztyńska noc muzeów potrwa do północy. W mieście uruchomiona też zostanie  Nocna Linia Muzealna, która będzie bezpłatnie przewoziła chętnych do wszystkich miejsc biorących udział w Nocy Muzeów. A Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprasza również na Noc Muzeów w swoich oddziałach: w Muzeum Przyrody w Olsztynie, Dom Gazety Olsztyńskiej w Olsztynie, Muzeum w Mrągowie i Muzeum Warmińskie w Lidzbarku Warmińskim.

Kulinarnie w Węgorzewie

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza od godziny 20 do 1.00. W programie między innymi: nocne zwiedzanie, wypał ceramiki w piecu papierowym, jaszczur z ogniska, zupa z gwoździa i tajemnicza atrakcja pod nazwą w ciepłej pościeli?

Nocne podglądanie w Olsztynku

Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku zaprasza na Nocne wsi podglądanie. Zaglądając przez okna wiejskiej chałupy zwiedzający podejrzą pracę szewca w jego zakładzie i nauczycielki w wiejskiej szkole. Wspólnie z Cyganami  zaśpiewają przy ognisku, wezmą udział w zabawie ludowej w karczmie oraz posłuchają muzyki w zabytkowym kościółku. Start o godzinie 20.30.  W programie nocne zwiedzanie skansenu w 25-osobowych grupach z przewodnikiem. Wejścia grup co około 15 minut, a czas zwiedzania wynosi 45 minut. Ostania grupa wchodzi o północy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5784008

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.