Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.04.2012 09:28 Miasto:Region Kategoria:Taniec Autor:Zuzanna Gajewska, Zyta Wrzos Placówka:Brak
Cały region tańczy

Przez telewizyjne programy z gwiazdami w rolach głównych i najróżniejsze talent show, zrobiło się o nim ostatnio głośno. I stał się  modny. Taniec, bo o nim mowa, obchodzi niebawem swoje święto.

29 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Dla jego miłośników nie jest to dzień, jak każdy inny. Dlatego instytucje kultury i szkoły taneczne w regionie przygotowały z tej okazji szereg atrakcji. Poniżej przedstawiamy niektóe z nich.

Będzie się działo w Elblągu

Tu obchody święta rozpoczną się już w sobotę, 28 kwietnia. O godzinie 12.00 w Sali sportowo - widowiskowej CSE ŚWIATOWID rusza Turniej Tańca Bażant, czyli turniej dla najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z tańcem. Również podczas tego wydarzenia o godz. 13.00 po raz pierwszy zaprezentują się adepci Elbląskiej Ligi Tańca. Wstęp na turniej: 5 zł.

Tego samego dnia, w tym samym budynku, tylko kilka pięter wyżej będzie można zobaczyć materiał filmowy, nakręcony podczas Mistrzostw Świata Formacji Standardowych, które odbyły się w Elblągu w 2010 roku. Pokaz ukazujący między innymi zwycięski występ Formacji LOTOS-Jantar jest bezpłatny. Film będzie można obejrzeć w galerii Nobilis o godzinie 14.00

Taniec w praktyce zaprezentują mieszkańcom Elbląga instruktorzy i uczestnicy kursów z Promyka. Zajęcia odbędą się w ramach Otwartych Studiów Tańca. Amatorzy tańca będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w takich formach tańca jak: areodance, latin solo, salsy solo. Początek o godzinie 15.00 w sali sportowo- widowiskowej CSE ŚWIATOWID

Ostatnią atrakcją tego dnia są Ogólnopolskie Integracyjne Spotkania Taneczne, podczas których swoje umiejętności taneczne zaprezentują dojrzali tancerze. Seniorzy wystąpią w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Odbędą się o godzinie 17.00, również w sali widowiskowej. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

W tym samym miejscu, ale w już niedzielę odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Jantar. W imprezie biorą udział zawodnicy z tanecznych klubów sportowych oraz związków sportowych z całej Polski. Tancerze startują podzieleni ze względu na wiek i klasę taneczną. Turniej zaczyna się o godzinie 11.00.

Tanecznie i filmowo w Olecku

Jak na świąteczne święto przystało obchody w Olecku zaczną się od pokazów tańca właśnie. W niedzielę, 29 kwietnia na scenie kina Mazur publiczności swoje umiejętności zaprezentują: City Dance - najliczniejsza grupa tańcząca hip hop, house i LA style, działająca w ROK Mazury Garbate od października 2010 roku, grupa You Know oraz zespół dziecięcy Muffinki, który od marca 2011 roku ćwiczy hip hop, jazz, taniec klasyczny, współczesny oraz Disco Dance. Na pokazach zaprezentuje się również duet taneczny Just do it, który tworzą Anna Duchnowska oraz Izabela Piotrowska.

Następnie taniec przeniesie się ze sceny na ekran i odbędzie się projekcja kultowego filmu Step Up 3, w którym taniec stanowi nie tło, a jeden z najbardziej interesujących elementów. Początek imprezy o godzinie 14.00, wstęp 10 złotych.

Z Kętrzyna i okolic

Niedziela będzie tanecznia również w Kętrzynie. Impreza pod nazwą KENTAKI HIP - HOP JAM rozpocznie się o godzinie 18.00 pokazami tanecznymi w stylach: hip hop, dance breakdance i taniec współczesny. Przed publicznością zaprezentują się  grupy z Reszla, Giżycka, Mrągowa i Kętrzyna. Pół godziny później rozpocznie się konkurs taneczny, zorganizowany pomiędzy ekipami, podczas którego - jak zapewniają organizatorzy - nie zabraknie emocji i dobrej zabawy. Impreza odbędzie się w Amfiteatrze  przy ulicy Kajki, a wstęp jest wolny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10934
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5783959

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.