Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.12.2011 09:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesłana Placówka:Brak
Mistrzostwa Świata 2011 w oczach tancerzy
Formacja Lotos-Jantar. Fot. nadesłane, autor Marcin Gołkowski
Formacja Lotos-Jantar. Fot. nadesłane, autor Marcin Gołkowski

- Ostatnio wielu tancerzy dzieli się swoimi wrażeniami z turniejów. Jako drużyna postanowiliśmy powiedzieć, jak wyglądały te Mistrzostwa z naszego punktu widzenia - piszą tancerze elbląskiej formacji LOTOS-Jantar. Mistrzostwa Świata odbyły się w minioną sobotę, 26 listopada w Braunschwieigu, w Niemczech.

Zaczynając od początku, naszym celem w tym roku było jedynie wystartowanie na Mistrzostwach Polski. Jednak po dobrym występie trenerzy Antoni Czyżyk i Ariane Schießler namawiali nas, abyśmy wzięli udział w Mistrzostwach Świata. Po licznych rozmowach postanowiliśmy walczyć o obronę tytułu na niemieckiej ziemi, "w paszczy lwa" i pojechać do Braunschweigu.

Czasu było coraz mniej, więc jak najszybciej zebraliśmy się na treningach w Elblągu z Antonim Czyżykiem, a następnie wyjechaliśmy do Berlina na zgrupowanie z Ariane Schießler i Danielem Stetlerem.

Mistrzostwa te były nieco inne niż wszystkie: broniliśmy tytułu, mieliśmy 13. numer startowy, hotel w oddalonym miasteczku oraz nietypowo tańczyliśmy każdą rundę w inna stronę. Mimo to daliśmy z siebie wszystko, a wszelkie niedogodności jeszcze bardziej mobilizowały nas do osiągnięcia zamierzonego celu.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas niemiecka publiczność. Nie tylko dlatego, że podczas każdej rundy otrzymywaliśmy od nich gromkie brawa. Także poza parkietem wspierali nas i gratulowali świetnego występu. Jednak najbardziej wzruszyły nas owacje na stojąco i łzy w oczach niektórych widzów podczas wręczania srebrnych medali. Nie można zapomnieć o drugim polskim zespole - formacji Kadryl, której również chcielibyśmy pogratulować bardzo dobrego występu na Mistrzostwach Świata i podziękować za dopingowanie nas z całych sił przez całą sobotę! Dziękujemy!

Chociaż celem była obrona złota, to nie żałujemy podjęcia walki z gospodarzami. Jesteśmy jeszcze mocniejsi poprzez zdobyte nowe doświadczenia w kolejnych rundach.
Mocno zmotywowani, w krótkim okresie czasu wykonaliśmy pracę, która w rezultacie przyniosła efekty porównywalne do 9-miesięcznej pracy niemieckich formacji. W ten sposób udowodniliśmy sobie i innym, że niemożliwe staje się możliwe i dobrze zgrany zespół jest w stanie powrócić do mistrzowskiego poziomu, pomimo krótkiego okresu przygotowania.

Wystarczy wierzyć i ciężką pracą dążyć do postawionego sobie celu...

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5659155

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.