Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.09.2011 10:08 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Baltic Sounds Good

Do piątku na Bałtyku, a dokładniej na promie płynącym do Szwecji i w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu, trwają międzynarodowe warsztaty dźwiękowe. Efektów pracy artystów z kręgu sound artu, improwizacji muzycznych, muzyki elektro-akustycznej i field recordingu będzie można posłuchać w elbląskiej Galerii El w najbliższy piątek, 30 września.

Baltic Sounds Good to część projektu Artline, o którym informowaliśmy na eswiatowid.pl.

Zadaniem uczestników warsztatów: Daniła Akimowa, Siergieja Iwanowa, Wiktora Piskorza, Mariusza Owczarka, Rafała Wawrzyka, którzy pracują pod okiem Krzysztofa Arszyna Topolskiego i Macieja Olewniczaka, jest - jak wskazuje Beata Branicka z Galerii El - rejestracja dźwięków charakterystycznych dla środowiska Morza Bałtyckiego. Efekty ich pracy będzie można usłyszeć w piątek, o godz. 18.

Pojawią się też goście specjalni. Twórcy formacji Karpaty Magiczne: Anna Nacher i Marek Styczyński zaprezentują instalację dźwiękową Noise to Silence, która także nawiązuje do "brzmienia" Bałtyku. Z kolei Zenon Fajfer pokaże swoją poezję wizualną z tomu dwadzieścia jeden liter, który ukazał się nakładem wydawnictwa HA!Art, w serii Liberatura.

Tego samego wieczoru, o godz. 20.30, w ramach Staromiejskiej Strefy Muzycznej w Galerii El wystąpią: Emiter, wiolonczelistka Edyta Czerniewicz i formacja KSAS - Karol Schwarz All Stars.

- Emiter tym razem zaprezentuje projekt Soundtracks. Jest to cykl utworów inspirowanych architekturą, przestrzeniami, szczególnie pejzażami Północy. Dedykowany jest obrazom, które zostają pod powiekami. To soundtrack bez filmu. Film powstaje w trakcie słuchania. Edyta Czerniewicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na co dzień pracuje w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, a poza nią rozwija swoje zainteresowania w różnych zespołach i projektach. Z kolei Karol Schwarz All Stars odwiedzi Galerię El w zupełnie nowym składzie i z zupełnie nowym materiałem. Zespołowi KSAS będzie towarzyszył projekt Khad!Affi, tegoroczne objawienie Nasiono Sunrise. To jednoosobowy projekt dźwiękowo-taneczny oparty na brzmieniach instrumentów elektronicznych, samplerów i basu - zapowiada Beata Branicka.

Wstęp na pokaz Baltic Sounds Good i Karpat Magicznych jest wolny. Bilety na Staromiejską Strefę Muzyczną są po 10 zł i można je kupić w Galerii El.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10965
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5897032

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.