Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.09.2011 07:48 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Pamiętamy o Munku

Reżyser filmowy, a także operator, jeden z twórców najwybitniejszych dzieł polskiej szkoły filmowej, patron Dyskusyjnego Klubu Filmowego w kinie Światowid. W tym roku obchodzona jest 90. rocznica urodzin i zarazem 50. rocznica śmierci Andrzeja Munka.

Spotkania z Munkiem w klubie Mjazzga, wystawa plakatów do filmów Munka, projekcje filmowe, foldery i konkursy - to wszystko w ramach obchodów jubileuszu tego znakomitego reżysera planuje kino Światowid w najbliższych miesiącach. Obchody jubileuszu reżysera potrwają od września do listopada 2011 roku.

Już dziś można wziąć udział w jednym z dwóch konkursów - "Kim był Munk?", w którym nadsyłane prace mogą mieć dowolne formy, w jednej z dwóch kategorii: kategoria dziennikarska i kategoria graficzna (szczegóły znaleźć można na stronie CSE).

Można także wziać udział w konkursie "Munkowy freestyle" na przygotowanie najlepszej prelekcji do wybranego filmu reżysera (szczegóły).

Znany jest również termin pierwszego pokazu filmów Munka w klubie Mjazzga - 27 września o godz. 19.00 zaprezentowany zostanie film z roku 1957 - EROICA, a spotkanie poprowadzi dr Krzysztof Kornacki - filmoznawca z Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

- Podczas spotkań będzie możliwość obejrzenia najważniejszych filmów w dorobku reżysera, oraz podyskutowania o nich z zaproszonymi gośćmi - znawcami i pasjonatami sztuki filmowej - mówi Natalia Klonowska z kina Światowid.

Andrzej Munk urodził się 16 października 1921 roku w Krakowie, zginął tragicznie 20 września 1961 roku w wypadku samochodowym. Wymienia się go wśród najważniejszych reżyserów w historii polskiego kina, choć ilościowo jego dorobek jest bez porównania skromniejszy niż Wajdy, Kawalerowicza, czy Polańskiego.

 

Obchody jubileuszu Andrzeja Munka realizowane są w ramach projektu Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka w Kinie Światowid dofinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11042
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6043297

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.