Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.07.2011 11:50 Miasto:Region Kategoria:Teatr Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
Spotkania z Teatrem... na Wodzie

Elbląg, Kadyny, Frombork, Gdynia i Gierłoż - to miejsca, w których prezentowane będą spektakle repertuarowe Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. W środę, 27 lipca, rozpoczyna się szósta edycja Warmińsko - Mazurskich Spotkań z Teatrem... na Wodzie.

Przez trzy dni (27 - 29 lipca) w Gierłoży pokazywany będzie spektakl Mein Kampf George Taboriego w reżyserii Artura Hofmana

- Gierłoż, czyli "Wilczy Szaniec", tajna Kwatera Główna Hitlera i Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych - tam właśnie zaprezentujemy nasz doceniany przez widzów i recenzentów spektakl - mówi Tomasz Walczak, rzecznik elbląskiej sceny. - Dodatkowym smaczkiem będzie fakt, że przedstawienie prezentować będziemy w terminie zbliżonym z rocznicą zamachu na Adolfa Hitlera.
Mein Kampf
zaprezentowany zostanie trzykrotnie. Początek spektakli o godzinie 20.00.

Drugi spektakl - Burza - prezentowany będzie 2 sierpnia na dziedzińcu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, 3 sierpnia w ogrodach klasztoru ojców franciszkanów w Kadynach, 4 sierpnia -  w ramach Festiwalu Szekspirowskiego - w Gdyni oraz 6 sierpnia na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku. Spektakle rozpoczynają się o godz. 19.30.

To plenerowa realizacja według Burzy Williama Szekspira w obsadzie polsko-portugalsko-angielskiej.

- Spektakl-instalacja jest efektem Projektu w ramach Programu Kultura 2000 - wyjaśnia Tomasz Walczak. - Jest to oparte na współpracy, kreatywne poszukiwanie nowych dróg ontologii Burzy, które będzie badane za pośrednictwem trzech kulturowo odmiennych części Europy połączonych przy pomocy sztuki Szekspira.

We Fromborku zaprezentowany będzie jeszcze jeden spektakl. W piątek, 5 sierpnia o godz. 21.00 na Wzgórzu Katedralnym zobaczyć będzie można sztukę Hermes przeszedł czyli mity greckie Macieja Wojtyszki w reżyserii Artura Hofmana.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10992
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5985695

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.