Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.02.2011 12:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Porozmawiajmy o sprawach kobiet
Polityka równościowa to gorący temat w krajach Unii Europejskiej. Nasze doświadczenia są jeszcze skromne..., fot. - akcja równościowa w Parlamencie Europejskim w Brukseli, w 2010 roku
Polityka równościowa to gorący temat w krajach Unii Europejskiej. Nasze doświadczenia są jeszcze skromne..., fot. - akcja równościowa w Parlamencie Europejskim w Brukseli, w 2010 roku

Na "kobiecą" konferencję w przeddzień Dnia Kobiet zapraszają elbląskie członkinie stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Jest to już kolejna konferencja, którą organizują elblążanki z Kongresu Kobiet. Tym razem w jej programie znajdą się wystąpienia: Kazimiery Szczuki - Euforia, działanie, zniechęcenie, prof. Małgorzaty Fuszary o sytuacji polskich kobiet oraz wiceprezydent Elbląga Grażyny Kluge - Aktywność zawodowa i społeczna drogą do sukcesu.

- Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką kobiecą, zarówno panie, jak i panów, będzie okazja do wysłuchania ciekawych wystąpień, dyskusji i zadawania pytań - zachęcają organizatorki: Jadwiga Król i Danuta Tchorowska, członkinie Rady Programowej Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

W czasie spotkania, które odbędzie się w poniedziałek, 7 marca, zostanie rozstrzygnięty plebiscyt Dziennika Elbląskiego na Super Babkę, wystąpią również tancerze Elbląskiej Formacji Standardowej Lotos Jantar.

Miejsce: kino Światowid. Początek: godz. 16. Wstęp jest wolny.

***
prof. Małgorzata Fuszara - socjolog, współtwórczyni Gender Studies przy Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego; ekspertka Rady Europy do spraw wprowadzania równości płci do głównego nurtu działań politycznych i społecznych. W lutym ubiegłego roku jako przedstawicielka Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej referowała w sejmie obywatelski projekt ustawy w sprawie wprowadzenia parytetu płci.

Kazimiera Szczuka - historyk literatury, krytyk literacki, dziennikarka telewizyjna. Członkini zespołu Krytyki Politycznej. Pracuje w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk i wykłada na Gender Studies przy Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Grażyna Kluge - pedagog, wiceprezydent Elbląga, przez wiele lat kierowała elbląską delegaturą warmińsko-mazurskiego kuratorium oświaty.

 

 

Portal eswiatowid.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5634840

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.