Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.02.2011 10:00 Kategoria:Społeczeństwo Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
JA, KULTURA!
Regulamin i ważne informacje znaleźć można na stronie IAM
Regulamin i ważne informacje znaleźć można na stronie IAM

Rozpoczęto nabór wniosków do programu Instytutu Adama Mickiewicza. Program JA, KULTURA! ma na celu popularyzację kultury polskiej za granicami kraju. Dotacje przeznaczone są na wydarzenia zaplanowane na rok 2011.

Jak czytamy w regulaminie programu kwalifikujące się zadania to te, które wspierać będą udział polskich twórców i artystów oraz ich twórczość w znaczących przedsięwzięciach międzynarodowych - festiwalach, koncertach, wystawach, tournee artystycznych, konkursach, warsztatach artystycznych itp. - a także organizację przedsięwzięć odbywających się poza granicami kraju.

Z programu wyłączone zostają projekty związane z ruchem amatorskim i twórczością nieprofesjonalną, zawody, turnieje, projekty dotyczące digitalizacji i archiwizacji, konferencje i seminaria.

Uprawnionymi wnioskodawcami są samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe - wykluczone są państwowe instytucje kultury, uczelnie i szkoły wyższe nadzorowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz instytucje kultury współprowadzone przez MKiDN oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Budżet programu wynosi 2 000 000 zł, a minimalna wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 30 000 zł, przy czym udział procentowy dotacji IAM nie może przekroczyć 65% budżetu przedstawionego we wniosku o dotację - dla samorządowych instytucji kultury i 75% - dla organizacji pozarządowych.

Terminy naborów wniosków upływają 7 marca (I nabór) i 30 czerwca 2011 roku (II nabór).

W regulaminie programu nie przewidziano możliwości uzupełniania, bądź poprawiania nadesłanych wniosków po upływie terminu naboru, natomiast Wnioskodawcy, którzy złożą aplikację nie później niż 10 dni przed zamknięciem naboru do programu, są informowani o stwierdzeniu w aplikacji ewentualnych błędów, bądź uchybień formalnych.

Do podanego terminu IAM prowadzi także konsultacje drogą e-mailową i telefoniczną. Więcej informacji znaleźć można na stronie http://www.iam.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11086
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6147469

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.