Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.02.2011 11:30 Kategoria:Społeczeństwo Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
Kultura+

Jutro (w czwartek 17 lutego) w siedzibie Narodowego Instytutu Audiowizualnego zainaugurowany zostanie Wieloletni Program Rządowy Kultura+.

Wieloletni program rządowy Kultura+ na lata 2011-15 zakłada wyrównanie szans w dostępie do instytucji kultury, głównie poprzez podnoszenie jakości i standardów funkcjonowania bibliotek publicznych na terenach wiejskich i w małych miastach. Składają się na niego programy Digitalizacja i Biblioteka+.

Za program digitalizacji odpowiedzialny będzie Narodowy Instytut Audiowizualny, który dokona cyfryzacji zasobów kulturalnych i naukowych - do internetu trafić ma 13 mln stron zeskanowanych książek, czasopism i innych dokumentów oraz 500 godzin materiałów audiowizualnych. Z materiałów tych będzie mógł korzystać bezpłatnie każdy.

Z kolei Instytut Książki odpowiadać będzie za realizację programu Biblioteka+, którego celem jest przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy i kultury, wprowadzenie ogólnopolskiego systemu komputerowego umożliwiającego zarządzanie zbiorami, wymianę informacji o księgozbiorach i wypożyczeniach oraz dostęp przez internet.

Jutro w Warszawie odbędzie się konferencja, w której udział wezmą przedstawiciele instytucji odpowiedzialnych za realizację programu - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, Dyrektor Instytutu Książki Grzegorz Gauden oraz Dyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego Michał Merczyński.

Podczas konferencji zostaną ogłoszone warunki naboru do programu w ramach poszczególnych priorytetów - Biblioteka+ i Digitalizacja - oraz tryb oceny wniosków.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11088
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6185436

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.