Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.10.2010 12:00 Miasto:Braniewo Kategoria:Wydarzenia Autor:Agata Hryniewicz Placówka:Brak
Relacja z trzeciej edycji Amber Jazzu w Braniewie

Kolejna edycja cyklu jesiennych koncertów za nami. Amber Jazz w tym roku zachwycił klimatem i udowodnił, że muzyka jazzowa potrafi bawić, a w odbiorze na żywo jest intrygująca i nieprzewidywalna.

W niedzielny wieczór 10 października w Spichlerzu Mariackim w Braniewie odbyła się trzecia edycja Festiwalu AMBER JAZZ, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Braniewa Ambertop. Dyrektorem artystycznym, po raz trzeci, był Adam Pierończyk, muzyk o światowej sławie pochodzący z Braniewa.

Tym razem zagrali muzyk greckiego pochodzenia Jorgos Skolias wraz z Bronisławem Dużym. Ten duet zaimponował widowni dużym dystansem do siebie i nieprzeciętnym poczuciem humoru wyrażanym poprzez muzykę. Usłyszeć można było utwory wykonane w języku polskim, angielskim i przede wszystkim greckim - mieszankę różnych gatunków muzycznych, inspirowanych folklorem z dużą dozą bluesa i soulowej ekspresji.

Owacje na stojąco były dowodem, że ta grecko-polska mieszanka bardzo się podobała. W drugiej części wieczoru zagrali - legenda polskiej sceny jazzowej saksofonista Janusz Muniak z zespołem w składzie: Dominik Bukowski - wibrafon, Piotr Lemańczyk - kontrabas i Grzegorz Sycz - perkusja. Wydawać by się mogło, że różnica wieku jaka dzieli muzyków nie miała żadnego znaczenia. Panowie udowodnili, że wiek w interpretacji muzycznej nie jest istotny, a radość, jaka biła od muzyków podczas grania, szybko udzieliła się zgromadzonej publiczności.
Klimat starego Spichlerza Mariackiego przepełniony jazzowymi dźwiękami sprawił, że wieczór był bardzo nastrojowy i mimo licznie zgromadzonej widowni wydawał się kameralny.

- Kraków jest nieco większy od Braniewa, ale dziś patrząc na Państwa wydaję mi się być niewielkim - powiedział na zakończenie Janusz Muniak. - Życzyłbym sobie takiej rewelacyjnej publiczności, jak ta braniewska u siebie w Krakowie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11088
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6185379

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.