Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.09.2010 09:13 Miasto:Elbląg Kategoria:Muzyka Autor:inf. nadesł. - Leszek Sarnowski, AJ Placówka:Elbląska Orkiestra Kameralna
Filmowe hity w Elblągu
fot. - archwium eswiatowid.pl
fot. - archwium eswiatowid.pl

Love story, Ojciec chrzestny,  Mission impossible, Underground czy Noce i dnie, a nawet Stawka większa niż zycie - to tylko niektóre z muzycznych hitów światowego i polskiego kina, jakie 1 października będzie można usłyszeć w Elblągu.

Wszystko za sprawą Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, która kolejny raz zaprasza utytułowanych muzyków: Krzysztofa Jakowicza i Septet Kameleon.

Krzysztof Jakowicz to wybitny polski skrzypek i pedagog, laureat międzynarodowych konkursów skrzypcowych, uczestnik wielu festiwali o światowej renomie, takich jak Warszawska Jesień, Festiwal Dwóch Światów w Spoleto, Berliner Festspiele, Festival de Paris czy festiwali w Edynburgu, Wiedniu, Londynie i Bregenz.

Występował z recitalami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu oraz jako solista z takimi orkiestrami jak: English Chamber Orchestra, Filharmonia Izraelska, Wiener Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonia Varsovia, Orkiestra Filharmonii Narodowej czy Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Jest profesorem Uniwerystetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i Uniwerystetu w Osace w Japonii. W 2005 roku był nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "muzyka kameralna", za program Tango moja miłość, prezentowany wspólnie z zespołem Tangata Quintet.

W nowym programie pod tytułem Miłośnie i filmowo Krzysztofowi Jakowiczowi towarzyszyć będzie Septet Kameleon. To młodzi muzycy, którzy specjalizują się w muzyce filmowej i teatralnej. Nagrali muzykę m.in. do filmów: Lejdis, Dziupla Cezara, Tango z aniołem czy Kameleon.

W Elblągu artyści zaprezentują przeboje muzyki filmowej. Będą romantyczne hity, takie jak Love story, Kobieta i mężczyzna, Ojciec chrzestny, Casablanca czy polskie Noce i dnie. W suicie bohaterskiej pojawią się fragmenty z Pana Wołodyjowskiego, Janosika, Czarnych chmur, a nawet Czterech pancernych. Suita sensacyjna rozbrzmiewać będzie znajomymi melodiami z Różowej Pantery, Jamesa Bonda, Mission impossible czy Stawki większej niż życie.

Utwory Nino Roty, Michela Legranda, Gorana Bregovica, Astora Piazzoli, Władysława Szpilmana, Włodzimierza Korcza, Henryka Warsa czy Wojciecha Kilara publiczność usłyszy w aranżacji Hadriana Filipa Tabęckiego.

Krzysztofowi Jakowiczowi i Septetowi Kameleon towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna.

Koncert w teatrze im. Aleksandra Sewruka rozpocznie się o godz. 20. Bilety są do nabycia w kasie teatru.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10963
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5874299

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.