Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.09.2010 01:15 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Anna Kleina, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Jak wygląda rytm?
Partnerzy projektu: stowarzyszenie Jantar oraz Towarzystwo Muzyczne Eroica. Konkurs realizowany z udziałem środków ministra kultury oraz samorządu województwa
Partnerzy projektu: stowarzyszenie Jantar oraz Towarzystwo Muzyczne Eroica. Konkurs realizowany z udziałem środków ministra kultury oraz samorządu województwa

Kojarzy się z muzyką, albo się go czuje, albo nie - to nieodłączny element każdego dzieła muzycznego. A jak wygląda rytm?

Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu zaprasza do udziału w konkursie plastycznym Rytm.

- Konkurs jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 18 lat, ma rozwijać skojarzenia pomiędzy sztuką muzyczną a plastyką, wpisując się w nurt korespondencji sztuk - mówi Marta Osowska - Utrysko, współautorka projektu Fryderyk Chopin - Oblicza Mistrza. - Muzyka Fryderyka Chopina inspirowała już wielu twórców, m.in. Jerzego Dudę-Gracza, który stworzył około 300 dzieł poświęconych tematyce chopinowskiej.

Bo przecież Chopin nie tylko grał i komponował: Na ogół umyka uwagi jeszcze jedno jego uzdolnienie, związane z wrażliwością na świat wizji. Uczył się rysunków u dobrego mistrza Z. Vogla. Lecz co zastanawia, to zainteresowanie, jakim darzył w każdym mieście galerie sztuki (M. Tomaszewski, Chopin. Człowiek, dzieło, rezonans, Poznań 1999).

Idea konkursu zakłada skierowanie uwagi dzieci i młodzieży ku sylwetce Chopina przez pryzmat pracy plastycznej. W muzyce rytm jest głównym elementem porządkującym przebieg muzyczny. A w sztukach wizualnych? Może będzie inspirujący, a na pewno trudny do uchwycenia.

***

Regulamin znajduje się w pliku dołączonym po prawej stronie tego tekstu.

Projekt zrealizowano w ramach obchodów Roku Chopinowskiego z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10877
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5425412

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.