Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.08.2010 11:18 Miasto:Elbląg Kategoria:Europa Kraj Region Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Trzy języki teatru
I edycja GAF odbyła się w 2006 roku
I edycja GAF odbyła się w 2006 roku

Na trzecią edycję festiwalu, będącego wydarzeniem kulturalnym o charakterze transgranicznym, czyli III Good Artcountries Festival zaprasza w dniach 18 - 19 września Centrum Spotkań Europejskich Światowid z Elbląga.

Good Artcountries Festival powstał w efekcie współpracy polsko-rosyjsko-litewskiej przy projekcie Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła, który realizowany był od lipca 2006 roku do lutego 2007 roku przez partnerów z Polski, Litwy i Rosji.

W tym roku odbędzie się trzecia edycja festiwalu, która zainaugurowana zostanie 18 września spektaklem Kogo chcesz oszukać? w wykonaniu teatru I Na Odwrót, działającego w Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

- W ramach GAF-u wystąpi również grupa teatralna z Centrum Młodzieży w Kłajpedzie oraz Kaliningradzki Obwodowy Teatr Młodzieżowy Eliksir - mówi Inesa Janta-Lipińska ze Światowida.

Festiwal rozpocznie sztuka Kogo chcesz oszukać?, która wystawiona zostanie 18 września o godzinie 18.00 na Scenie na Piętrze. Spektakl, jak mówią twórcy, jest pewnego rodzaju eksperymentem, bo scenariusz do niego tworzyli aktorzy.

W sobotę, 18 września, odbędzie się również konferencja z udziałem przedstawicieli placówek współpracujących ze sobą podczas organizacji projektu Poezja - sztuka bez granic, towar bez cła ? Kaliningradzkiego Obwodowego Teatru Młodzieżowego Eliksir z Federacji Rosyjskiej, Centrum Młodzieżowego z Kłajpedy z Litwy oraz Centrum Spotkań Europejskich Światowid z Elbląga.

-  Podczas konferencji zostaną poruszone tematy dotyczące wspólnej organizacji przedsięwzięć, a także problemy, wynikające w trakcie organizacji wspólnych działań - dodaje Inesa Janta-Lipińska.

Spektakl-przypowieść, zatytułowany Kiedy przyjdziesz?, a powstały na podstawie opowiadań wybitnego rosyjskiego pisarza Izaaka Babla pokaże 19 września o godz. 17.00 na dużej sali kina Światowid Eliksir z Rosji.

Tego samego dnia o godzinie 18.30 na Scenie na Piętrze Studio Sztuki Teatralnej TREPSE, Centrum Młodzieży w Kłajpedzie z Litwy zaprezentuje spektakl lalkowy dla dorosłego widza pt. Dwunastu braci, który opisuje historię rodzeństwa zamienionego we wrony przez złą macochę.

 

Good Artcoutries Festival jest kontynuacją projektu Poezja-sztuka bez granic, towar bez cła sfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Sąsiedztwa Litwa, Polska, Obwód Kaliningradzki Federacji Rosyjskiej INTERREG III A / TACIS.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5627657

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.