Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.10.2009 05:04 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Baltic Cup: gorączka sobotniej nocy (wyniki i zdjęcia)
W Elblągu trwa 10. Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup. Wczoraj wystartowały pary z aż 92 klubów.

Najwięcej reprezentantów miał klub Corte Warszawa (21 par), elbląski Jantar (19), klub Dzintars z Łotwy (17) oraz GED ze Szwecji (12).

Elbląscy tancerze największe sukcesy odnieśli w kategorii Youth do 21. roku życia, w klasie Open, w stylu standardowym, gdzie startowało 29 par. Miejsce pierwsze zajęła para: Papużyński Mateusz, Czyżyk Katarzyna, drugie - Szkutnik Bartłomiej i Minkiewicz Alicja.

Dobre lokaty uzyskali też tancerze powyżej 35. roku życia - w kategorii Senior Hobby w stylu latynoamerykańskim pary z Jantara - Dziurawiec Mariusz, Dziurawiec Agnieszka zajęli drugie miejsce, a Kraiński Jarosław, Kraińska Anna - czwarte. Z kolei tańce standardowe uplasowały ich na pozycjach: Dziurawiec Mariusz, Dziurawiec Agnieszka miejsce czwarte, Kraiński Jarosław, Kraińska Anna - piąte.

W przerwie między rundami finałowymi organizator Centrum Spotkań Europejskich Światowid podziękował osobom, które z festiwalem są związane od samego początku.

Podziękowania otrzymali pracownicy, przedstawiciele firm i instytucji współtworzących Baltic Cup, prowadząca imprezę Danuta Niemczynowicz oraz para, która startuje na tym turnieju od pierwszej edycji, którą będzie można zobaczyć również w czasie dzisiejszej gali - Andrzej Sadecki i Karina Nawrot. Także Antoni Czyżyk otrzymał z rąk marszałka Jacka Protasa okolicznościową statuetkę.

A oto pozostałe wyniki sobotniego wieczoru:

Category: Juveniles I, Class: Open, Style: Combination 6D

1 Kloskowski Maciej, Ziętowska Nikola FALA Sopot Poland
2 Zubritskiy Roman, Manvelova Alina GRATSIA Kaliningrad Russia
3 Ryński Remigiusz, Garbowska Dominika PERFEKT Gdańsk Poland
4 Wójcik Christof, Żywno Karolina AKTT Szczecin Poland
5 Detko Szymon, Włoszyńska Justyna AKTT Szczecin Poland
6 Shigeldeev Nikita, Vasilchenkova Vitalia ONIONA Kalingrad Russia
7 Bernad Mateusz, Lesińska Agata WIKA Olsztyn Poland

Category: Junior I, Class: Open, Style: Latin

1 Brzozowski Mateusz, Możdżonek Justyna FEELING Warszawa Poland
2 Słowiński Patryk, Górczak Roksana UKS-SMS Łódź Poland
3 Kleist Marcin, Zymek Adrianna AKTT Szczecin Poland
4 Skrzypek Artur, Mrówczyńska Paulina UKS-SMS Łódź Poland
5 Biernat Jarosław, Rucińska Roksana FEELING Warszawa Poland
6 Baryczka Krystian, Grabowska Gracjana RAZ DWA TRZY Bydgoszcz Poland
7 Dreling Mateusz, Polakowska Justyna CORTE Warszawa Poland
8 Kauc Jędrzej, Nowak Justyna UKS-SMS Łódź Poland
9 Wiśniewski Patryk, Stefańczyk Daria UKS-SMS Łódź Poland
10 Bedla Filip, Gleń Magdalena PULS SCK Starogard Gd. Poland
11 Moberg Ingmar, Kaleta Alexandra GED Sweden
12 Gotowiec Wiktor, Siwek Aleksandra PM Lubin Poland
13 Opaliński Konrad, Zajączkowska Jagoda AKADEMIA TAŃCA Warszawa Poland
14 Rika Marta, Geikins Davis GOLDA Latvia
15-16 Czerski Norbert, Siewielec Paulina ZAMEK Lublin Poland
15-16 Ługowski Bartosz, Sobczyk Natalia FOCUS Kamień Pomorski Poland
17 Borysionek Rafał, Piotrowska Agata ISKRA Piła Poland
18 Maczyszyn Jarosław, Lis Dorota JANTAR Elbląg Poland
19 Gierach Jędrzej, Pawłowska Sylwia PERFEKT Gdańsk Poland

Category: Junior II, Class: Open, Style: Standard

1 Ciapas Krists, Andreicuka Anna DZINTARS Latvia
2 Freimanis Arturs, Labalaika Agate DZINTARS Latvia
3 Kuznecovs Vadims, Dzalagonija Albina DZINTARS Latvia
4 Urbański Paweł, Szostek Karolina CLASSIC Warszawa Poland
5 Dziedzic Oskar, Baranowska Magdalena CENTRUM TAŃCA Lublin Poland
6 Kopczyński Adrian, Głębocka Natalia CLASSIC Warszawa Poland
7 Winowski Arian, Michalczyk Sandra CONTRA Warszawa Poland
8 Rasimjonoks Kirils, Suhareva Jekaterina DANCE-A Latvia
9 Strazdas Mindaugas, Butkaite Evelina SUKURYS Lithuania
10 Połeć Jakub, Duszna Kinga PROGRESS Warszawa Poland
11 Kledzik Bartosz, Kordyś Aneta ISKRA Piła Poland
12 Rasiński Maciej, Melin Nikolina FEELING Warszawa Poland
13-14 Matyja Jacek, Cieślak Martyna ISKRA Piła Poland
13-14 Wiszowaty Bartłomiej, Kucharska Aleksandra FAN Ostrołęka Poland
15 Firląg Piotr, Dąbrowska Ewelina DUET Warszawa Poland
16 Amerek Kamil, Walczak Aleksandra DUET Warszawa Poland
17 Valters Janis Frickauss, Monta Norkuse LESTO Latvia
18-19 Markevicius Lukas, Zaicenko Viktorija JUVENTOS Lithuania
18-19 Łokiński Michał, Ostaszewska Żaneta ZAMEK Lublin Poland
20 Marterers Agris, Strala Paula DZINTARS Latvia
21 Le Daniel, Jabłońska Sandra DUET Warszawa Poland
22-23 Narajewski Jakub, Nguy-Dinh Sandra PM Lubin Poland
22-23 Zięba Maciej, Laschewski Patrycja FALA Sopot Poland
24 Kozlovskis Aleksandrs, Lucko Ksenija DZINTARS Latvia
25 Babets Aliaksei, Radkevich Hanna TANG Belarus
26 Dobrzyński Hubert, Tomaszewska Maja IMAGE Maków Maz. Poland
27 Krużewski Sylwester, Nieradko Karolina PERFEKT Gdańsk Poland

Category: Youth, Class: Open, Style: Latin

1 Kitsun Andrey, Krepchuk Yuliya TANGO Belarus
2 Lipowski Jakub, Anforowicz Pola DUET Warszawa Poland
3 Bardahan Ilie, Kalugina Ekaterina SHALL WE DANCE Berlin Germany
4 Gaylit Arten, Shibaeva Elizaveta PIRUET Belarus
5 Apranich Leonid, Schmidt Kamila CONTRA Warszawa Poland
6 Gwara Kamil, Budreiko Anna SZOK Gliwice Poland
7 Le Michał, Durańska Kamila DUET Warszawa Poland
8 Danilczuk Michał, Tyszko Natalia CORTE Warszawa Poland
9 Lund Frederik, Samuelsen Sofie KAF Dance Studio Denmark
10 Uniejewski Tobiasz, Skierska Izabela ADIEL Kalisz Poland
11 Urbański Michał, Mikołajewska Ewelina CLASSIC Warszawa Poland
12 Sharapov Volodymyr, Czapnik Kaja STEP DANCE Koluszki Poland
13 Chwil Bartłomiej, Zaniewska CORTE Warszawa Poland
14 Paszewski Piotr, Mierzwa Weronika PM Lubin Poland
15 Rychwiński Marcin, Lubaszewska Magdalena LIDER Lublin Poland
16 Kolobov Dmitri, Reinfeldt Kristiina Peep@Aave Vardja Estonia
17 Obrocki Paweł, Wilk Karolina FALA Sopot Poland
18-19 Brazas Edgaras, Batova Vasilina RATUTO Lithuania
18-19 Mróz Sebastian, Szumkowska Joanna CONTRA Warszawa Poland
20-21 Goc Aleksander, Różycka Marta SMIRNOW Warszawa Poland
20-21 Petkevicius Lukas, Klupsaite Migle SYPSENA Lithuania
22 Rygielski Maciej, Olszewska Agnieszka CORTE Warszawa Poland
23-24 Kaleta Dawid, Steffensen Frida GED Sweden
23-24 Kalva Nauris, Gruba Zanda DZINTARS Latvia
25 Karabin Paweł, Rogowska Adrianna CORTE Warszawa Poland
26-28 Hofman Bartłomiej, Ryffa Dominika CLASSIC Warszawa Poland
26-28 Karowiec Marek, Karowiec Anna ESTELA Olsztyn Poland
26-28 Kostrzewa Paweł, Lewandowska Martyna PROGRESS Warszawa Poland
29 Głogowski Arkadiusz, Wieliczko Sandra ASTRA Szczecin Poland
30 Klasz Marcin, Grzybek Karolina A+S Częstochowa Poland
31-33 Kołecki Bartosz, Dacz Monika ESTELA Olsztyn Poland
31-33 Kurzemnieks Elvis, Bergmane Annija AURUM Latvia
31-33 Jurca Daniel, Krakowkova Katerina KST KG LUCIN Czech Rep.
34 Balcerzak Mikołaj, Rusiniak Małgorzata GRACJA Zielona Góra Poland
35 Oleshkevich Alexander, Filipchik Evelina GRACIA Grodno Belarus
36Dzwoniarski Krzysztof,Strześnicka Magdalena RAZ DWA TRZY Bydgoszcz Poland
37 Kohyt Damian, Muszyńska Monika ISKRA Piła Poland
38 Tomaszewski Krzysztof, Sech Patrycja ST. KREACJI TAŃCA Bydgosz Poland
39 Ossowski Karol, Gajak Agnieszka ST. KREACJI TAŃCA Bydgosz Poland
40 Ukalovic Anton, Dafheim Mathilda GED Sweden
41 Jędruszewski Tomasz, Porzezińska Dominika FALA Sopot Poland

Category: Youth Under 21, Class: Open, Style: Standard

1 Papużyński Mateusz, Czyżyk Katarzyna JANTAR Elbląg Poland
2 Szkutnik Bartłomiej, Minkiewicz Alicja JANTAR Elbląg Poland
3 Jeziorowski Michał, Yermolenko Anastasiia SZOK Gliwice Poland
4 Jeschke Wojciech, Barczuk Maja CLASSIC Warszawa Poland
5 Radu Daniel, Cieplik Marta SZOK Gliwice Poland
6 Szulgo Marek, Schodnik Renata GRACJA Zielona Góra Poland
7 Iliev Nikolai, Pocknell Jasmin TELEMARK Finland
8 Zgirskis Tadas, Januskeviciute Urte KASPINAS Lithuania
9 Kalnins Gundars, Freiberga Madara DZINTARS Latvia
10-11 Kozuń Artur, Wierzyńska Kamila ESKULAP Łódź Poland
10-11 Varlamov Daniil, Angudovich Margarita ELIT Russia
12 Hofman Bartłomiej, Ryffa Dominika CLASSIC Warszawa Poland
13 Czyżyk Mateusz, Pilipczuk Marta JANTAR Elbląg Poland
14 Kalinowski Szymon, Grabicka Grażyna AKTT Szczecin Poland
15 Zając Ariel, Tuńska Katarzyna SZOK Gliwice Poland
16 Modzelewski Mateusz, Cieszkowska Małgorzata CORTE Warszawa Poland
17 Olczak Damian, Piasecka Aleksandra PROGRESS Warszawa Poland
18-19 Aleksandrovs Kristaps, Pastore Kerolaine DZINTARS Latvia
18-19 Handke Adam, Kwiatkowska Anna PERFECT Gdańsk Poland
20 Rutkowski Sebastian, Wyżlic Arletta JANTAR Elbląg Poland
21 Głogowski Arkadiusz, Wieliczko Sandra ASTRA Szczecin Poland
22 Baran Kamil, Częczek Julia STYL Kraków Poland
23 Bigaj Kamil, Kaleta Natalia AS-SPORT Kraków Poland
24 Brzozowicz Tomasz, Śliwińska Karolina OLIMP Wrocław Poland
25 Pilipczuk Mariusz, Misiak Paulina JANTAR Elbląg Poland
26 Mikuckis Kristaps, Zarina Inese DZINTARS Latvia
27 Kohyt Damian, Muszyńska Monika ISKRA Piła Poland
28 Słysz Maciej, Kalinowska Agnieszka CENTRUM TAŃCA Lublin Poland
29 Jacewicz Paweł, Hryciuk Urszula JANTAR Elbląg Poland

Category: Up 35, Class: , Style: Latin-4

1 Wała Adam, Wojtasiewicz Maria PERFECT Gdańsk Poland
2 Dziurawiec Mariusz, Dziurawiec Agnieszka JANTAR Elbląg Poland
3 Budyś Mariusz, Budyś Monika PROGRESS Kwidzyn Poland
4 Kraiński Jarosław, Kraińska Anna` JANTAR Elbląg Poland
5 Stepanyuk Leonid, Stepanyuk Natalia FTS KO Kaliningrad Russia

Category: Up 35, Class: , Style: Standard-4

1 Wała Adam, Wojtasiewicz Maria PERFECT Gdańsk Poland
2 Budyś Mariusz, Budyś Monika PROGRESS Kwidzyn Poland
3 Stepanyuk Leonid, Stepanyuk Natalia FTS KO Kalinigrad Russia
4 Dziurawiec Mariusz, Dziurawiec Agnieszka JANTAR Elbląg Poland
5 Kraiński Jarosław, Kraińska Anna` JANTAR Elbląg Poland
6 Kiersnowski Konrad, Kiersnowska Katarzyna PAKTAN Słupsk Poland
7 Cichy Mieczysław, Cichy Ewa PERFECT Gdańsk Poland
8 Śmiechowski Krzysztof, Hajkowicz Marta JANTAR Elbląg Poland

Category: Adults, Class: IDSF, Style: Latin

1 Fiksa Marek, Jurecka Kinga AKADEMIA TAŃCA Warszawa Poland
2 Radziejowski Krystian, Maczek Sylwia BRAVO Wrocław Poland
3 Visnakovs Vjaceslavs, Kizlo Tereza VECRIGA Latvia
4 Svetlichnyy Dmitriy, Shelestova Daria RUSSIAN CLUB Russia
5 Sevastijanov Vitaly, Stepunina Anna Dublin Ireland
6 Modrzyński Przemysław, Jurga Aleksandra AKTT Szczecin Poland
7 Mika Norbert, Ramiączek Anna AKADEMIA TAŃCA Warszawa Poland
8 Davidov Shimriel, Tchoupilov Olga Tsisaphers - Ashdod Israel
9-10 Eglitis Rihards, Piaseczna Anna CORTE Warszawa Poland
9-10 Kitsun Andrey, Krepchuk Yuliya TANGO Belarus
11 Mazeiko Evgenii, Kotochigova Ksenia VESMA Belarus
12 Lipowski Jakub, Anforowicz Pola DUET Warszawa Poland
13 Kolesiński Konstanty, Kozioł Agata CONTRA Warszawa Poland
14 Bardahan Ilie, Kalugina Ekaterina SHALL WE DANCE Berlin Germany
15-16 Bartelik Paweł, Dąbek Paulina PERFECT Gdańsk Poland
15-16 Żukowski Tomasz, Petrishcheva Polina AKTT Szczecin Poland
17 Muchewicz Paweł, Urban Karolina CENTRUM TRÓJMIASTO Gdańsk Poland
18-20 Lund Nikolaj, Kocik Marta KAF Dance Studio Denmark
18-20 Ptaszek Janusz, Geldner Magdalena AKTT Szczecin Poland
18-20 Pściuk Krzysztof, Heinze Monika IDEA Kraków Poland
21 Medvedev Denis, Yakimchuk Elena DYNAMO Moscow Russia
22-23 Danilczuk Michał, Tyszko Natalia CORTE Warszawa Poland
22-23 Hołod Aleksander, Malik Ewa SZOK Gliwice Poland
24 Gaylit Artem, Shibaeva Elizaveta SIGMA Minsk Belarus
25 Kot Michał, Gierłowska Justyna AKTT Szczecin Poland
26 Kordaszewski Piotr, Kordaszewska Magdalena LIDER Lublin Poland
27 Gaweł Karol, Skowyrska Karolina CORTE Warszawa Poland
28-29 Kalinichenko Andrey, Kolycheva Maria DINAMO Russia
28-29 Kalitowski Marcin, Florczuk Katarzyna ASTRA Szczecin Poland
30 Fedko Adam, Majewska Paulina DUET Warszawa Poland
31-32 Rodriguez Perez Jonathan, Uszkureit Nina-chinju VFL Pinneberg Germany
31-32 Zaprawa Marcin, Zhuravlyova Valeriya SMIRNOW Warszawa Poland
33 Jeleń Ernest, Woronko Karolina LIDER Lublin Poland
34-35 Nesterowicz Paweł, Dawidczyk Aleksandra CONTRA Warszawa Poland
34-35 Nikolaev Dmitry, Zhylko Yuliya PIRUETTE Belarus
36 Latushkin Olexandr, Kłos Diana AKADEMIA TAŃCA Warszawa Poland
37 Borecki Jan, Khrycheva Anna CORTE Warszawa Poland
38 Jóźwiak Tomasz, Bajdek Katarzyna AKTT Szczecin Poland
39 Brazas Edgaras, Batova Vasilina RATUTO Vilno Lithuania
40 Urbański Michał, Mikołajewska Ewelina CLASSIC Warszawa Poland
41 Miniewicz Michał, Kamińska Marika CENTRUM TAŃCA Lublin Poland
42 Michalak Dawid, Yavdoshyk Alla ZAMEK Lublin Poland
43 Płukarski Igor, Kuśmiruk Agnieszka ORTE Warszawa Poland
44-45 Sharapov Volodymyr, Czapnik Kaja STEP DANCE Koluszki Poland
44-45 Wosiak Rafał, Karwatowska Marzena LIDER Lublin Poland
46-47 Fiszer Dawid, Rawska Katarzyna CANTINERO Tomaszów Maz. Poland
46-47 Talybin Vladyslav, Ashchepkova Maria TC-Brillant Berlin e.V. Germany
48 Kisiel Dawid, Stempniewicz Monika CENTRUM TRÓJMIASTO Gdańsk Poland
49-51 Gałek Michał, Romanowska Anna SMIRNOW Warszawa Poland
49-51 Petkevicius Lukas, Klupsaite Migle SYPSENA Lithuania
49-51 Klasz Marcin, Grzybek Karolina A+S Częstochowa Poland
52 Śmikiel Mateusz, Marcysiak Monika SŁOŃCE Poznań Poland
53 Pyras Jakub, Pyras Justyna DANCE&DANCE Toruń Poland
54-55 Milcarz Maciej, Lewandowska Joanna CORTE Warszawa Poland
54-55 Rychwiński Marcin, Lubaszewska Magdalena LIDER Lublin Poland
56-57 Rygielski Maciej, Olszewska Agnieszka CORTE Warszawa Poland
56-57 Sługocki Michał, Jaglińska Anna ASTRA Szczecin Poland
58-59 Kullenbäck Alexander, Denevska Maja GED Sweden
58-59 Nguyen Chi Anh, Nguyen Nha Khanh Vietnam Vietnam
60-64 Miszczuk Mateusz, Koźlińska Paulina CENTRUM TRÓJMIASTO Gdańsk Poland
60-64 Oleshkevich Alexander, Filipchik Evelina GRACIA Grodno Belarus
60-64 Sosnowski Arkadiusz, Pogoda Anna IDEA Kraków Poland
60-64 Tyrka Piotr, Matlak Diana AKADEMIA TAŃCA Warszawa Poland
60-64 Żołądkiewicz Oskar, Kotarba Alicja GRACJA Zielona Góra Poland
65-66 Dzwoniarski Łukasz, Woźniak Dominika CORTE Warszawa Poland
65-66 Rozwałka Wojciech, Doszko Katarzyna ZAMEK Lublin Poland
67-69 Goc Aleksander, Różycka Marta SMIRNOW Warszawa Poland
67-69 Zakrzewski Mateusz, Krasińska Jolanta PERFECT Gdańsk Poland
67-69 Jurca Daniel, Krakowkowa Katerina Czech Rep.
70 Savic Ivan, Bernson Sigrid GED Sweden
71-72 Kostrzewa Paweł, Lewandowska Martyna PROGRESS Warszawa Poland
71-72 Obrocki Paweł, Wilk Karolina FALA Sopot Poland
73-76 Domoń Adam, Ściesińska Marta DANCE&DANCE Toruń Poland
73-76 Daniel Jan, Kocińska Agata SŁOŃCE Poznań Poland
73-76 Pażucha Szymon, Gaweł Paulina IDEA Kraków Poland
73-76 Skowroński Michał, Gasińska Aleksandra IDEA Kraków Poland
77-78 Augustyniak Rafał, Józefczak Ewa CENTRUM TAŃCA Lublin Poland
77-78 Jurczyński Paweł, Czechowska Magdalena IDEA Kraków Poland
79-83 Avander Narcus, Welikala Sarah GE Sweden
79-83 Gawędzki Robert, Kruk Amanda ANIMUSZ Białystok Poland
79-83 Holski Maciej, Maciak Anna PROGRESS Warszawa Poland
79-83 Kołecki Bartosz, Dacz Monika ESTELA Olsztyn Poland
79-83 Richter Krzysztof, Okuszko Katarzyna CORTE Warszawa Poland

***

Jak informuje fotograf i wydawca Niezależnej Gazety Sportowej On-Line sportEL24.pl Marcin Rysicki, na portalu można obejrzeć obszerną fotorelację z pierwszego i drugiego dnia Baltic Cup.   

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5609444

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.