Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.10.2009 08:23 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:1692 Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Wzorowi kibice XXVI MPFT - zobacz zdjęcia!
Tytuł Wzorowych Kibiców należy się publiczności dopingującej tancerzy podczas XXVI MPFT.
Tytuł Wzorowych Kibiców należy się publiczności dopingującej tancerzy podczas XXVI MPFT.
Tytuł wzorowych kibiców należy się publiczności dopingującej tancerzy podczas XXVI Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, które rozegrano w minioną sobotę w Elblągu. Publiczność nie tylko głośno dopingowała swoich faworytów, niektórzy zadbali nawet o specjalne przebrania zgrywające się kolorystycznie ze strojami tancerzy.

Kibice i publiczność turniejów tanecznych, to zazwyczaj miłośnicy piękna, znawcy tańca oraz znajomi i rodziny tancerzy. Ci ostatni to tzw. grupy wspierające, bez których wsparcia i pomocy żaden z tancerzy nie zrobiłby kariery.

To oni stanowią zaplecze logistyczne tancerzy. Dowożą na turnieje, ubierają, dokarmiają, podtrzymują na duchu oraz dopingują z całych sił.

Reporterzy portalu www.eswiatowid.pl wyłuskali z tłumu oklaskującego tancerzy podczas XXVI Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, wyróżniające się tzw. grupy wspierające.

I jeżeli istniałby taki ranking to najwięcej punktów zdobyliby kibice formacji gospodarza tegorocznych MPFT czyli zespołu: Lotos- Jantar z Elbląga. Rodzice i znajomi tancerzy kibicowali swojej drużynie w specjalnych przebraniach zgrywających się kolorystycznie ze strojami tancerzy. 

- Mamy oczywiście swoich faworytów, ale oklaskujemy i podziwiamy wszystkich wirujących na parkiecie - zapewniali w rozmowie.

Doping nie poszedł na marne. Formacja Lotos - Jantar z Elbląga zdobyła tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii tanecznej.

Warto również zauważyć, że dużą grupę wspierającą miały formacje, które przyjechały z Radomia i Białegostoku. Tu też było widać przygotowanie. Były transparenty, pomponiki cheerleaderek i głośne owacje. 

XXVI Mistrzostwa Polski Formacji Tanecznych już za nami, ale kibiców tańca zapraszamy jeszcze w tym miesiącu na kolejną dużą imprezę, w trakcie której doping publiczności będzie mile widziany. Jak już informowaliśmy na naszej stronie: w dniach od 23 do 25 października w Elblągu rozegrana zostanie X edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca Baltic Cup.

***

Jak poinformował nas fotograf i wydawca Niezależnej Gazety Sportowej On-Line sportEL24.pl Marcin Rysicki, na tym portalu można obejrzeć obszerną fotorelację z sobotnich mistrzostw.

Wkrótce na eswiatowid.pl opublikujemy telewizyjne nagrania z tego wydarzenia.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5610175

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.