Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 10.02.2009 02:28 Miasto:Elbląg Kategoria:KULTURA LUDOWA Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ostatni mistrzowie kultury ludowej
Filmy, spotkania z młodzieżą, scenariusze lekcji oraz szkolenia dotyczące ochrony i promocji kultury tradycyjnej, a także samych twórców - przygotowany przez nas projekt Ostatni mistrzowie kultury ludowej otrzymał z ministerstwa kultury dofinansowanie w wysokości 10 tysięcy złotych.

Dzięki programowi zaprezentujemy i udokumentujemy obecny stan dziedzictwa kultury ludowej na terenach: Warmii i Mazur oraz byłego województwa elbląskiego - na Żuławach i Powiślu. W szczególności zależy nam na tym, by pokazać najciekawszych i najważniejszych twórców ludowych - ostatnich mistrzów.

Przygotujemy spotkania mistrzów z młodzieżą, odbędą się również szkolenia z zakresu ochrony i promocji kultury tradycyjnej oraz promocji samych twórców.

Powstanie też cykl materiałów filmowych, które opublikujemy m.in. w naszej gazecie i scenariusze lekcji, a także mini-galeria sztuki ludowej.  

Galeria stanie się stałą ekspozycją i będzie prezentowana w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid, które każdego roku odwiedzają tysiące osób.

Do współpracy oczywiście zaprosimy specjalistów, którzy zajmują się etnografią i przeszłością naszego regionu oraz szkoły.

Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Jarzębska, tel. 0 55 611 20 84, email: a.jarzebska@swiatowid.elblag.pl oraz redakcja@eswiatowid.pl 

 

***

Projekt Ostatni mistrzowie kultury ludowej został zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Organizator: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, współorganizator: stowarzyszenie Jantar

Współorganizatorzy i współpartnerzy przedsięwzięcia: Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu, Iławskie Centrum Kultury oraz Muzeum w Kwidzynie - Oddział Muzeum Zamkowego w Malborku. Pomocy udzielił Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Honorowy patronat: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas


Patroni medialni: Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa www.portEl.pl , Telewizja Elbląska i portal kulturaludowa.pl

 

              

Samorząd Województwa

Warmińsko-Mazurskiego

 

                 

 

 

 

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10984
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5976317

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.