Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.07.2009 07:26 Miasto:Elbląg Kategoria:KULTURA LUDOWA Autor:K. Chaja, A. Jarzębska, MH Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ożywianie kultury ludowej - zobacz!
Kadr z materiału filmowego
Kadr z materiału filmowego

Okazuje się, że z kulturą ludową mimo wszystko nie jest tak źle. Interesują się nią także najmłodsi, ale tylko Ci, którym zostanie ona przybliżona. Przekonaliśmy się o tym realizując projekt Ostatni mistrzowie Kultury ludowej.

Specjalistka od ukraińskich haftów i pisanek Aleksandra Charko z Nowotek, koło Elbląga, jest jedną z bohaterek materiałów filmowych realizowanych przez ekipę portalu www.eswiatowid.pl, w ramach projektu Ostatni mistrzowie kultury ludowej.

W czasie projektu zorganizowaliśmy spotkanie naszej bohaterki z młodzieżą w jednej z elbląskich szkół podstawowych. I co się okazało?

Otóż, zarówno dzieci, jak i młodzież, obecni na prelekcji nie chcieli wypuścić pani Aleksandry Charko, która najpierw opowiadała im o zwyczaju robienia pisanek, a później pomagała młodszym realizować swoje własne dzieła.

Niebawem ukażą się pierwsze pełne reportaże o poszczególnych twórcach. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiego felietonu ze spotkania naszej bohaterki z dziećmi i młodzieżą w jednej z elbląskich szkół.

 

Reporterka: Agnieszka Jarzębska

Zdjęcia i montaż: Krzysztof Chaja

***

Projekt Ostatni mistrzowie kultury ludowej został zrealizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Organizator: Centrum Spotkań Europejskich Światowid, współorganizator: stowarzyszenie Jantar

Współorganizatorzy i współpartnerzy przedsięwzięcia: Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu, Iławskie Centrum Kultury oraz Muzeum w Kwidzynie - Oddział Muzeum Zamkowego w Malborku. Pomocy udzielił Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Honorowy patronat: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas


Patroni medialni: Dziennik Elbląski, Elbląska Gazeta Internetowa www.portEl.pl , Telewizja Elbląska i portal kulturaludowa.pl

Samorząd Województwa

Warmińsko-Mazurskiego

 

This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11126
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6660703

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.