Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.07.2009 07:42 Kategoria:E-KULTURA TV Autor:K. Chaja, A. Jarzębska, MH Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Ostatni mistrzowie... - zobacz kolejną prezentację!
Kadr z materiału filmowego.
Kadr z materiału filmowego.

Anna Bałdyga z Mazuchówki zajmuje się tkactwem i plastyką obrzędową. Nam zdradziła tajniki swojego warsztatu. Były tez wspomnienia i refleksje na temat sztuki, życia i oczywiście wsi wokół której obraca się lub też do której nawiązuje jej codzienna praca. Artystka pokazała nam swój warsztat i narzędzia pracy, a także gotowe dzieła.

Anna Bałdyga z Mazuchówki koło Wydmin, jest jedną z bohaterek materiałów filmowych realizowanych przez ekipę portalu www.eswiatowid.pl, w ramach projektu Ostatni mistrzowie kultury ludowej.

Niebawem ukażą się pierwsze pełne reportaże o poszczególnych artystach. A tymczasem zapraszamy do obejrzenia krótkiego felietonu prezentującego sylwetkę naszej kolejnej bohaterki.

 

Reporterka: Agnieszka Jarzębska

Zdjęcia, montaż: Krzysztof Chaja

***

Projekt Ostatni mistrzowie kultury ludowej objął honorowym patronatem marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas; organizatorem jest Światowid, współorganizatorem stowarzyszenie Jantar.

Współorganizatorami - i współpartnerami przedsięwzięcia są: Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Iławskie Centrum Kultury oraz Muzeum w Kwidzynie - Oddział Muzeum Zamkowego w Malborku. Pomocy udzielił też Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

Projekt otrzymał finansowe wsparcie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.


 

This text will be replaced
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11044
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6052231

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.