Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.08.2011 01:16 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
FreeStyle z Munkiem

Spotkania z Munkiem w klubie Mjazzga, wystawa plakatów do filmów Munka, projekcje filmowe, foldery i konkursy - to wszystko w ramach obchodów jubileuszu tego znakomitego reżysera planuje kino Światowid w najbliższych miesiącach. A już dziś ogłasza konkurs na prelekcję do wybranego filmu reżysera.

W związku z 90. rocznicą urodzin i zarazem 50. rocznicą śmierci Andrzeja Munka, patrona elbląskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego, kino Światowid ogłasza obchody jubileuszu reżysera, które potrwają od września do listopada 2011 roku.

W ramach obchodów rocznicy planowanych jest wiele działań, wśród których znalazły się: wydanie folderu informacyjnego o życiu i twórczości Andrzeja Munka oraz przebiegu obchodów jubileuszu, konkurs pt.: Kim był Munk? skierowany do młodych dziennikarzy i artystów oraz konkurs pt.: Munkowy FreeStyle na przygotowanie najlepszej prelekcji do wybranego filmu reżysera, a także cykliczne spotkania z twórczością Andrzeja Munka w klubie Mjazzga, projekcje filmów Andrzeja Munka na spotkaniach DKF czy wystawa plakatów do filmów tego reżysera.

Tymczasem już dziś można zgłosić się do udziału w konkursie Munkowy FreeStyle. Może wziąć w nim udział każdy, niezależnie od wieku i wykształcenia. Należy przygotować prezentację (nie dłuższą niż 15 min.) dotyczącą wybranego filmu Andrzeja Munka i przedstawić ją podczas przesłuchań komisji oceniającej. Docelowo prezentacja ma mieć charakter prelekcji podczas spotkania DKF-u i ma przygotować widzów do odbioru filmu Andrzeja Munka. Prezentacja ma dotyczyć jednego z poniższych pełnometrażowych filmów fabularnych: Błękitny krzyż (1955), Człowiek na torze (1956), Eroica (1957), lub Zezowate szczęście (1959).

Do konkursu należy zgłaszać się mailowo na adres: konkurs@swiatowid.elblag.pl, w temacie wpisując ANDRZEJ MUNK. W treści maila powinny znajdować się: imię i nazwisko uczestnika, wiek, telefon kontaktowy oraz tytuł filmu, do którego prelekcja zostanie przygotowana. Zgłoszenia są przyjmowane do końca września 2011 roku. Przesłuchania zostaną przeprowadzone w drugiej połowie październiku 2011 roku. Termin zostanie uzgodniony z uczestnikami mailowo.

Regulamin konkursu znaleźć można na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/index.php?artid=3576.

Konkurs "Munkowy FreeStyle" realizowany w ramach projektu Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka w Kinie Światowid dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11050
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6068040

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.