Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 31.03.2009 06:10 Miasto:Olsztynek Kategoria:Etnografia Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku
Wielkanocny jarmark w Olsztynku
Plakat imprezy
Plakat imprezy
Pokaz stołów wielkanocnych, malowanie pisanek, wykonywanie baranków z masła i ciasta, wystawa Prekursorzy sztuki polskiej na Warmii i Mazurach... po wojnie oraz koncert - to tylko niektóre atrakcje Jarmarku Wielkanocnego, który w najbliższą sobotę, 4 kwietnia, odbędzie się w Olsztynku. 

W Salonie Wystawowym Muzeum Budownictwa Ludowego - Parku Etnograficznego będzie tego dnia czynna wystawa narodowych i regionalnych stołów wielkanocnych.

W programie także malowanie pisanek, wykonywanie wielkanocnych palm, dekoracji oraz baranków z masła i ciasta. Będzie też wystawa Prekursorzy sztuki polskiej na Warmii i Mazurach... po wojnie. O godz. 17 rozpocznie się natomiast koncert Daniela Rupińskiego, a Chór z Bema zaprezentuje psalmy i pieśni pasyjne.

Sporo wydarzy się także na rynku, gdzie staną stoiska kiermaszu wielkanocnego. Będzie można pooglądać - i kupić świąteczne babki i mazurki, domowe wędliny, pisanki, palmy, koszyczki czy stroiki.

Z kolei na scenie pod ratuszem zostaną rozegrane rodzinne konkursy wielkanocne. Nie zabraknie występów dziecięcych i młodzieżowych zespołów z Olsztynka, muzyki zespołu Ukrainian Folk Band (godz. 16) oraz konkursu na najładniejszą pisankę i palmę.

Jarmark, na który zapraszają: burmistrz Olsztynka oraz dyrektor Muzeum Budownictwa Ludowego, rozpocznie się o godz. 11 i potrwa do godz. 18.

***

Warto zajrzeć na internetową stronę olsztyneckiego skansenu:

 

 

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10965
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5896524

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.