Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Urodzinowy konkurs Piegusa
Piegus ma już 30 lat!
Piegus ma już 30 lat!
Elbląski król Piegus, jedyny taki w całej Polsce, kończy właśnie 30 lat. Kto z elblążan nie pamięta konkurencji, w czasie których zdobywało się Piegusy, dziecięcą, ale za to niezwykle wartościową walutę i upominki, które dla wielu przez długi czas były cennymi pamiątkami?

Od 30 lat elbląscy harcerze - dzieci i młodzież od szkół podstawowych wzwyż, z okazji Dnia Dziecka organizują festyn W Krainie Króla Piegusa.

W tym roku rodzinne spotkanie z Piegusem odbędzie się 31 maja, w parku Modrzewie. Z okazji jubileuszowej imprezy harcerze zachęcają do wspomnień z dzieciństwa. Na Piegusie wychowało się przecież wiele pokoleń elblążan.

- Stwórzmy wspólnie galerię wspomnień. Zapraszamy do udziału w konkursie na rodzinne pamiątki związane z Piegusem. Mogą to być np. zdjęcia, a także stare piegusowe banknoty czy plakaty. Na wszystkie pamiątki czekamy do 24 kwietnia - zachęca phm. Karolina Ciechorska - Kulesza, zastępca komendanta elbląskiego hufca do spraw programowych oraz członkini komitetu jubileuszowego Piegusa.

Pamiątki można przynosić do siedziby elbląskich harcerzy - Centrum Współpracy Transgranicznej, przy ul. Warszawskiej 55 (od poniedziałku do piątku, w godz. 9-16), a także do siedziby Telewizji Elbląskiej, przy ul. Płk. Dąbka 79 (od poniedziałku do piątku, w godz. 8-16) lub też przesyłać zeskanowane na adres email: piegus@elblag.zhp.pl.

Należy też dołączyć imię i nazwisko oraz numer kontaktowy osoby biorącej udział w konkursie, opis zdjęcia/ rekwizytu, rok wydarzenia, imię i nazwisko autora (w przypadku zdjęć) oraz zgodę na publikację.

Oryginały materiałów zostaną oddane właścicielom w połowie czerwca lub - na życzenie - na miejscu, po zeskanowaniu przez organizatorów.

Na najciekawsze i najlepsze zdjęcia oraz inne pamiątki czekają nagrody! Galerię elbląskich pamiątek będzie można obejrzeć na tegorocznym Piegusie. Najlepsze zdjęcia zostaną opublikowane w okolicznościowym piśmie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5627291

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.