Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Rozwiń sieć
Zajęcia w Szkołach: Animatorów i Trenerów Organizacji Pozarządowych, konferencje doradztwo i szkolenia - to oferta dla organizacji, które włączą się do sieci Herold.

Jak informuje Arkadiusz Jachimowicz, szef Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych i przewodniczący Sieci, nabór organizacji do Sieci Wspierania Rozwoju Lokalnego na terenie Warmii i Mazur dobiega końca.

Herold to porozumienie organizacji pozarządowych, które chcą wzajemnie wspierać się w działaniach na rzecz szeroko rozumianego rozwoju lokalnego, zwłaszcza rozwoju społecznego.

Wsparcie będzie polegać m.in. na organizowaniu spotkań, wymianie informacji i doświadczeń, prowadzeniu strony internetowej, wypracowywaniu wspólnych stanowisk i lobbingu.

Aby móc ubiegać się o członkostwo, potrzebna jest stosowna uchwała Zarządu organizacji i oddelegowanie jednego przedstawiciela do Rady Programowej.

Uchwałę, wraz ze statutem, należy wysłać do biura sieci Herold, na adres: Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, ul. Związku Jaszczurczego 17, 82-300 Elbląg.

Decyzję o przyjęciu do sieci podejmie jej Zarząd.

- Członkostwo nie niesie za sobą żadnych obciążeń finansowych, oprócz kosztów dojazdów na spotkania. Herold nie ma na razie osobowości prawnej, nie będzie to zatem formalne przystąpienie do związku stowarzyszeń, lecz do porozumienia organizacji, które chcą wspólnie działać. O ewentualnej rejestracji sieci zadecyduje Rada Programowa - informuje Arkadiusz Jachimowicz.

Członkowie Herolda mogą liczyć m.in. na doradztwo i szkolenia, a także udział w konferencjach (najbliższa, dwudniowa, w Starych Jabłonkach, odbędzie się 9 i 10 grudnia), Szkole Animatorów, którą prowadzi stowarzyszenie CAL i Szkole Trenerów Organizacji Pozarządowych, prowadzonej przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych.
 
Szczegółowych informacji udziela Maciej Bielawski; email: maciek@eswip.elblag.pl .Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5627542

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.