Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.10.2008 04:13 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Monika Stando, Marcin Grajkowski, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Baltic Cup - dziś finał festiwalu
W Elblągu trwa trzeci dzień festiwalu tańca Baltic Cup. W czasie wieczornej gali wystąpią m.in. zwycięzcy tanecznej Eurowizji: Edyta Herbuś i Marcin Mroczek. Wczoraj widzowie i jurorzy obejrzeli pary dziecięce i młodzieżowe. Najmłodsi pokazali kombinację sześciu tańców, a ich starsi koledzy - tańce latynoamerykańskie i standardowe, zaś wieczorem swój popisowy układ Upiór w operze zaprezentowali: Anna Bocian i Paweł Sobieszek.
Znamy już pierwsze wyniki trzeciego dnia festiwalu:

Kategoria wiekowa 16-18 lat, Klasa Open, Styl Standard:

I miejsce - Wiktoria Wior, Jacek Jeschke (klub Classic, Warszawa)

II miejsce - Vitenberga Santa, Abols Ronalds (klub Dzintars, Litwa)

III miejsce - Magdalena Marycz, Michał Jeziorowski (klub Szok, Gliwice)

Kategoria wiekowa 12-13 lat, Klasa Open, Styl Standard:

I miejsce - Magdalena Baranowska, Edgar Sztuce Vel Stuzmania (klub Magic - Dance, Lublin)

II miejsce - Jowita Misiakowska, Kewin Espenszyt (klub PM, Lublin)

III miejsce - Adriana Galek, Oskar Dziedzic (klub Centrum Tańca, Lublin)

Kategoria wiekowa 10-11 lat, Klasa Open, Kombinacja 4T Latynoamerykańskich:

I miejsce - Polina Kulikova, Ilya Stepanov (klub Dinamo, Rosja)

II miejsce - Paulina Kucińska, Bartosz Lewandowski (klub Classic, Warszawa)

III miejsce - Malina Grunt, Kacper Przekwas (klub Progress, Kwidzyn)

Wczoraj najwyższe miejsca na podium zajęły pary:

Kategoria wiekowa: 8-9 lat, Klasa Open, Kombinacja 6T:

I miejsce - Paulina Ronowska, Tomasz Augustynowicz (klub Perfekt Ewa, Gdańsk)

II miejsce - Nastia Tregubova, Aleksander Nesterenko (klub Ekspressia, Svetlogorsk, Rosja)

III miejsce - Melisa Bessonova, Kristers Smits (klub Klasika, Litwa)

Kategoria wiekowa: 12-13 lat, Klasa Open, Styl Latin:

I miejsce - Magdalena Baranowska, Edgar Sztuce Vel Stuzmania (klub Magic - Dance, Lublin)

II miejsce - Adriana Galek, Oskar Dziedzic (klub Centrum Tańca, Lublin)

III miejsce - Ksenia Nesterenko, Vladislav Fedotov (klub Ekspressia, Svetlogorsk, Rosja)

Tancerze elbląskiego klubu Jantar w tej kategorii zajęli dalsze miejsca:

19 - 21 miejsce - Dorota Lis, Jarosław Maczyszyn

19 - 21 miejsce - Magdalena Czuba, Tomasz Łobocki

Kategoria wiekowa: 16-18 lat, Klasa Open, Styl Latin:

I miejsce - Viaceslavs Visniakovs, Tereza Kizlo (klub Vecriga, Litwa)

II miejsce - Agnieszka Kaczorowska, Paweł Milcarz (klub Corte, Warszawa)

III miejsce - Anna Piaseczna, Rafał Janecki (klub Corte, Warszawa)

Tancerze elbląskiego klubu Jantar w tej kategorii zajęli dalsze miejsca:

21. miejsce - Alicja Minkiewicz, Bartłomiej Szkutnik

31. miejsce - Kornelia Kosińska, Krzysztof Taurogiński

35. miejsce - Agata Giźińska, Paweł Jankowski

Kategoria wiekowa: Pow. 34 lat, Klasa Open, Styl Standard - 4:

I miejsce - Maria Wojtasiewicz, Adam Wała (klub Perfect, Gdańsk)

II miejsce - Ilona Joksha, Romualdas Jokshas (klub Timsana Ma, Litwa)

III miejsce - Agnieszka Goszyk, Stanisław Nietubyć (klub Akademia Tańca, Warszawa)

Tancerze elbląskiego Jantara w tej kategorii zajęli dalsze miejsca:

5. miejsce - Anna Kraińska, Jarosław Kraiński

9 - 10 miejsce - Agnieszka Dziurawiec, Mariusz Dziurawiec

14. miejsce - Marta Hajkowicz, Krzysztof Śmiechowski  

Kategoria wiekowa: Pow. 34 lat, Klasa Open, Styl Latin - 4:

I miejsce - Maria Wojtasiewicz, Adam Wała (klub Perfect, Gdańsk)

II miejsce - Ilona Joksha, Romualdas Jokshas (klub Timsana Ma, Litwa)

III miejsce - Agnieszka Dziurawiec, Mariusz Dziurawiec (klub Jantar, Elbląg)

Tancerze elbląskiego klubu Jantar Anna Kraińska i Jarosław Kraiński w tej kategorii zajęli 6. miejsce.

Kategoria wiekowa: 14-15 lat, Klasa Open, Styl Standard:

I miejsce - Daniela Diure, Valts Liepnieks (klub Dzintars, Litwa)

II miejsce - Kamila Durańska, Jakub Lipowski (klub Duet, Warszawa)

III miejsce - Ewelina Mikołajewska, Michał Urbański (klub Classic, Warszawa)

Tancerze elbląskiego klubu Jantar Justyna Breś i Mateusz Czyżyk w tej kategorii zajęli szóste miejsce.

Kategoria wiekowa: Pow. 15 lat, Klasa IDSF, Styl Latin:

I miejsce - Kinga Jurecka, Marek Fiksa (klub Akademia Tańca, Warszawa)

II miejsce - Sylwia Maczek, Krystian Radziejowski (klub Bravo, Wrocław)

III miejsce - Izabela Janachowska, Andrej Mosejcuk (klub Estela, Olsztyn)

Tancerze elbląskiego klubu Jantar Kornelia Kosińska i Krzysztof Taurogiński w tej kategorii zajęli 55 - 56 miejsce. 


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5648151

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.