Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.06.2008 09:41 Miasto:Młynary Kategoria:Taniec Autor:Olga Kaszubska, AJ Placówka:Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Młynarach
Puchary i Młynary
Udział w konkursach i przeglądach to krok w stronę profesjonalnego uprawiania tańca, fot. - z Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup 2007
Udział w konkursach i przeglądach to krok w stronę profesjonalnego uprawiania tańca, fot. - z Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup 2007
Grand Prix dla grupy Funky Fresh z Braniewa, a osiem pucharów dla zespołów z Elbląga - za nami Przegląd Tańca Nowoczesnego Młynary’ 2008.

Ośrodek kultury w Młynarach zorganizował turniej po raz trzeci.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Tym razem wzięło w niej udział ponad trzystu młodych tancerzy.

W hip - hopie, disco dance i freestyle' u zaprezentowały się dzieci i młodzież z Młynar, Elbląga, Olsztyna, Braniewa, Zalewa, Boreczna, Sząbruka i Kurowa Braniewskiego.

Ich umiejętności oceniali: Leszek Linkowski - były tancerz formacji standardowej Jantar i instruktor tańca towarzyskiego z Elbląga, Katarzyna Fabiszewska - instruktorka tańca nowoczesnego z Olsztyna, Iga Idziniak - tancerka, instruktorka tańca nowoczesnego z Gdańska oraz Olga Kaszubska, dziennikarka eswiatowid.pl.

Grand Prix zdobył Funky Fresh z Braniewa.

We freestyle' u, w kategorii do 11 lat, pierwsze miejsce zajęła grupa Shape ze szkoły tańca Broadway w Elblągu, drugie - Hipnotic 4 z Centrum Tańca Promyk w Elblągu, trzecie – zespół Flesz 1+2 ze szkoły podstawowej nr 15 w Elblągu.

W kategorii 12-15 lat najlepsi okazali się tancerze z braniewskiego Break Dance, na drugim miejscu uplasował się Impuls 5 ze Spółdzielczego Domu Kultury Zakrzewo w Elblągu, zaś na trzecim - Fire MB, grupa ze świetlicy środowiskowej w Młynarach.

Wśród tancerzy freestyle powyżej 15 lat bezkonkurencyjne były dziewczyny z zespołu Imaż ze szkoły tańca Broadway. Na drugiej pozycji znalazła się grupa Shock Dance z Braniewskiego Centrum Kultury, a na trzecim – Eqitas, zespół z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Zalewie.

W disco dance, w kategorii do 11 lat, pierwsze i drugie miejsce zajęły zespoły: Figo I i Figo II z klubu tańca Wika w Olsztynie. Trzecie - przypadło grupie Szał ze szkoły podstawowej w Sząbruku.

Pierwsze miejsce w starszej grupie wiekowej, która tańczyła disco dance, zajęła Etna z Dobrego Miasta, która na co dzień trenuje w olsztyńskiej Szkole Tańca i Wdzięku. Na drugiej pozycji znalazł się Hipnotic 5 z elbląskiego Centrum Tańca Promyk, na trzeciej - Stars ze szkoły podstawowej w Sząbruku.

Najlepszym zespołem hip - hopowym, w kategorii powyżej 15 lat, został zespół Imaż ze szkoły tańca Broadway, na drugim miejscu znalazła się grupa Soul on Fire, również Broadwayu, a na trzecim - zdobywcy Grand Prix – Funky Fresh z centrum kultury w Braniewie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10935
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5634651

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.