Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.04.2008 11:10 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:inf. nadesłana, AJ Placówka:Brak
Żonkilowe żniwa nadziei
W czasie tej akcji promowanie idei hospicyjnej jest przynajmniej tak samo ważne, jak pieniądze...
W czasie tej akcji promowanie idei hospicyjnej jest przynajmniej tak samo ważne, jak pieniądze...
Tysiące ściętych kwiatów jako podziękowanie za udział w ulicznej kweście i przypomnienie o idei hospicyjnej - w sobotę, w Elblągu, finał akcji Pola Nadziei.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. W tradycji chrześcijańskiej symbolizują triumf poświęcenia nad egoizmem, miłości nad śmiercią.

Jak przypominają elbląscy organizatorzy akcji Pola Nadziei, przedsięwzięcie to jest aktem solidarności z umierającymi na raka.

Program zainicjowała Fundacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga, która pomaga nieuleczalnie chorym na raka. Dochód z akcji, która promuje także ideę opieki hospicyjnej, wspiera działalność hospicjów.

W Elblągu Pola Nadziei odbędą się piąty raz.

We wrześniu wolontariusze, dzieci i młodzież w Elblągu, Łęczu, Tolkmicku, Milejewie i Fromborku zasadzili tysiące cebulek, które ufundowali: prezydent Elbląga oraz przewodniczący Rady Powiatu elbląskiego Ryszard Zagalski. Pomocy udzielili także pracownicy Przedsiębiorstwa Zieleni Miejskiej.

Teraz przyszła pora na żonkilowe zbiory - i kwestę. Żniwa rozpoczną się w sobotę, o godz. 8, o godz. 9 ruszy uliczna zbiórka, a o godz. 11 - program artystyczny na Placu Jagiellończyka.

Zaplanowano m.in. finał konkursu Nadzieja, występy: sekcji wokalnej ze Światowida i dzieci z SP 19, przygotowany przez Wojewodzki Ośrodek Ruchu Drogowego tor sprawnościowy dla dzieci, a na stoisku PGNIG będą słodycze, upominki reklamowe oraz malowanie buzi.

Na Placu Jagiellończyka pojawią się także "żywe żonkile" na szczudłach, czyli grupa Ignis Fatuus oraz grający na bębnach zespół Inspira.

Kwestujących na rzecz elbląskiego hospicjum będzie też można spotkać, od godz. 10 do 18, w hipermarkecie Carrefour oraz w Pasłęku, gdzie od trzech miesięcy istnieje hospicjum domowe, oddział placówki w Elblągu.

Rok temu, dzięki akcji Pola Nadzei elbląskie hospicjum otrzymało ponad 13,5 tysiąca złotych.

- Tym razem za część pieniędzy kupimy niezbędny sprzęt, a pozostałą przeznaczymy na wyposażenie nowej siedziby hospicjum. Budowa ma się rozpocząć w tym roku - zapowiada Anna Podhorodecka.

Elbląski finał Pól Nadziei organizują: Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum, hospicjum św. Jerzego w Elblągu oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.

Akcja została wpisana do programu X Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11127
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6688430

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.