Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.04.2008 03:19 Miasto:Elbląg Kategoria:Stowarzyszenia Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej
Ugoda lepsza niż wyrok
Logo głównego organizatora konferencji
Logo głównego organizatora konferencji
Mediacje w biznesie, czyli nowoczesna metoda rozwiązywania sporów gospodarczych - jutro, w Elblągu, odbędzie się konferencja na ten temat. Pięć osób otrzyma też certyfikaty trenerów w zakresie mediacji.

Mediacja jako alternatywa do postępowania sądowego sprawdza się w wielu dziedzinach.

Dzięki spotkaniu zwaśnionych lub mających wspólny problem stron i bezstronnego mediatora udaje się rozwiązywać spory sąsiedzkie, kłopoty wychowawcze, szeroko pojęte sprawy cywilne, karne, a także dotyczące biznesu.

Specjaliści podkreślają, że mediacja jest szybsza i tańsza, niż sprawa w sądzie, a ugody zawarte w ten sposób - po zatwierdzeniu przez sąd - mają taką samą moc, jak wyrok.

W odróżnieniu od postępowania sądowego, w czasie mediacji strony mogą nie tylko rozwiązać zaistniały problem, ale także wyjaśnić okoliczności jego powstania, pojednać się, naprawić wzajemne stosunki.

O mediacji jako nowoczesnym, pozasądowym sposobie rozwiązywania sporów opowie jutro Bogdan Drozdowicz, mediator, członek Fundacji Helsińskiej Praw Człowieka, socjolog i nauczyciel akademicki.

Procedury sądowe w sprawach gospodarczych przybliżą: prezes Sądu Rejonowego w Elblągu Marlena Brzozowska i sędzia Grażyna Dąbrowska - Furman.

Mediację w zakresie sporów gospodarczych omówi mecenas Sylwester Pieckowski, wicedyrektor Centrum Mediacji Gospodarczych w Warszawie, a o psychologicznych korzyściach mediacji w tej dziedzinie opowie psycholog Swietłana Górka.

W czasie konferencji pięć osób otrzyma certyfikaty trenerów. Dzięki rekomendacji Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej będą oni mogli szkolić kandydatów na mediatorów.

Początek - o godz.9.30, w sali konferencyjnej hotelu Młyn, przy ul. Kościuszki.

Liczba miejsc jest ograniczona, ale szefowa Centrum Mediacji Anna Olszewska powiedziała nam dziś, że przyjść może każdy, kogo interesuje idea mediacji.

Organizatorami konferencji są, obok Elbląskiego Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Bank Spółdzielczy w Sztumie.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: prezydent Elbląga, prezes Sądu Okręgowego w Elblągu oraz Centrum Mediacji Gospodarczej w Warszawie.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11126
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6667101

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.