Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.02.2008 02:09 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Edyta Machul Placówka:Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych
O zdrowiu za darmo - posłuchaj!
Krzysztof Grablewski, fot. EM
Krzysztof Grablewski, fot. EM
Jakie ulgi i uprawnienia mają osoby niepełnosprawne? Jak dbać o swoje zdrowie? - odpowiedzi na te pytania udzielają specjaliści pod bezpłatnym numerem telefonu - tłumaczy w rozmowie z nami Krzysztof Grablewski z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych.
O tym jak cenne jest zdrowie, wiedział już Jan Kochanowski mówiąc w znanej fraszce Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz...

- Na profilaktykę nigdy nie jest za późno - twierdzi Krzysztof Grablewski z ERKON- u - dlatego od stycznia realizujemy projekt Twoje zdrowie w Twoich rękach, partnerem jest Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku i osób Niepełnosprawnych.

W ramach projektu m.in. od początku lutego działa prozdrowotna INFOLINIA, która ułatwi dostęp osobom niepełnosprawnym, chorym, starszym i ich rodzinom do bezpłatnej informacji związanej z profilaktyką i edukacją zdrowotną. Pod numerem telefonu: 0 800 703 026 w poniedziałki, wtorki i środy od godziny 12 do 18 można się bezpłatnie konsultować z edukatorami zdrowia i poradnikami.

Z Krzysztofem Grablewskim z ERKON- u rozmawiała Edyta Machul:To nie jedyne przedsięwzięcia tego projektu. W siedzibie ERKON- u, przy ulicy Zw.Jaszczurczego 15, w każdy wtorek, można zasięgnąć bezpłatnej porady dietetyka, a w czwartki dyżur pełni specjalista do spraw sprzętu rehabilitacyjnego.

Zaplanowano również cykl dwunastu wykładów dotyczących różnego rodzaju problemów zdrowotnych, takich jak m.in.: nadciśnienie, niedociśnienie czy zapobieganie sezonowym depresjom. Osoby zainteresowane uczestnictwem w wykładach powinny skontaktować się z Elżbietą Perdian, telefon 055 648 69 35.

Szczegółowe informacje na temat działań związanych z projektem Twoje zdrowie w Twoich rękach można będzie znaleźć na stronie ERKON-u http://www.erkon.elblag.com.pl/ oraz na stronie Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku i Osób Niepełnosprawnych.


Projekt Twoje Zdrowie w Twoich rekach współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Środków Przejściowych 2005 "Podnoszenie świadomości społecznej i wzmocnienie rzecznictwa oraz działań monitorujących organizacji pozarządowych".

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10936
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5651366

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.