Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 11.01.2008 09:42 Miasto:Elbląg Kategoria:Film / Media Autor:Agnieszka Jarzębska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
W blasku Cannes i Oskarów
Kadr z filmu Karmel
Kadr z filmu Karmel
Przeglądy, imprezy specjalne, propozycje na ferie i wakacje, a także programy edukacyjne i spotkania w Dyskusyjnym Klubie Filmowym – tego w nowym roku kinomani mogą spodziewać w elbląskim kinie Światowid.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, Światowid organizuje Ferie w kinie.

Od najbliższego poniedziałku do 25 stycznia dzieci będą mogły oglądać filmy: przygodowy Złoty kompas i familijny Strażacki pies, a grupy zorganizowane dodatkowo bawić się w karaoke.

Lyra, mała bohaterka Złotego kompasu, wyrusza na poszukiwania swojego przyjaciela Rogera, którego porwały postacie nazywane Groblami.

Ma jej w tym pomóc niezwykłe urządzenie aletheiometr - czytnik symboli. W czasie wyprawy Lyra spotyka wiele ciekawych postaci, a choć nie zdaje sobie z tego sprawy, to ona sama odrywa w tej historii kluczową rolę.

Strażacki pies to historia Rexa, który dzięki sprawności fizycznej i gwiazdorskich nawyków zrobił karierę w Hollywood oraz Shanea, zbuntowanego 12-latka.

Po nieudanym wyczynie kaskaderskim Rex, brudny, samotny i przez nikogo nie rozpoznawany, trafia do opuszczonej ruiny, która w niczym nie przypomina hollywoodzkich luksusów.

W ruinie wybucha pożar. Jednym ze strażaków, którzy przybywają na pomoc jest tata Shanea, Connor. To on ratuje Rexa i prosi syna, by odnalazł jego właściciela...

Bilet na jeden film kosztuje 12 złotych.

Kino Światowid zorganizuje w tym roku również imprezy specjalne z okazji Dni: Babci, Dziadka, Ojca, Kobiet, Wagarowicza i Walentynek (tu jest planowana projekcja libańskiego dramatu Karmel; debiut Nadine Labaki święcił triumfy na ostatnim festiwalu w Cannes).

Pod koniec lutego w Elblągu będzie można zobaczyć obrazy, które w ubiegłym roku dostały Oskary, a w czerwcu, po raz dwunasty, odbędzie się Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Dziecięce Oskary.

W drugi i ostatni czwartek miesiąca spotyka się Dyskusyjny Klub Filmowy im. Andrzeja Munka.

W programie na 2008 rok są cykle tematyczne prezentujące współczesne kino autorskie, w tym twórczość Koreańczyka Kim Ki Duka, Pedro Almodovara i Doroty Kędzierzawskiej.

Będzie przegląd filmów Marka Koterskiego i Andrzeja Munka, prezentacja kinematografii rosyjskiej oraz cykl: Polscy aktorzy w zagranicznych produkcjach.

Mała Akademia Filmowa to z kolei program edukacyjny. Dzieci i młodzież będą oglądać filmy, ale też poprzez zabawę i konkursy zdobywać wiedzę z zakresu filmoznawstwa i historii kina.

Następny program edukacyjny ma przypomnieć początki X Muzy. Młodzi ludzie zobaczą m.in. nieme filmy, poznają pierwsze przeboje - i gwiazdy światowego kina.

Nowością w 2008 roku mają być również projekcje z muzyką graną na żywo.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10969
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5904352

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.