Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 05.11.2007 10:06 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:Monika Być Placówka:Centrum Polsko-Francuskie Cotes d'Armor-Warmia i Mazury
Dni Bretanii na Warmii i Mazurach
Jutro w Centrum Polsko-Francuskie po raz kolejny rozpocznie się cykl imprez organizowanych w ramach Dni Bretanii na Warmii i Mazurach.

 

We wtorek 6 listopada 2007 r. o godz. 17 w Centrum Polsko-Francuskim otwarta zostanie wystawa fotografii Sylvaina Boutteta Café bouillu, cafés perdus. Są to czarno-białe zdjęcia przedstawiające tradycyjne knajpki, sklepiki w miasteczkach i wioskach środkowej Bretanii pod koniec XX w.

Następnie, o godzinie 17.00 zaprezentowana zostanie książka poetycka Paola Keinega uważanego za najwybitniejszego poetę współczesnej Bretanii. Wiersze bretońskie prezentowane będą w opracowaniu i przekładach Kazimierza Brakonieckiego.

Koncert ludowych pieśni bretońskich oraz warsztaty tańca bretońskiego zaplanowane są na środę (7 listopada) o godz.19 w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku oraz kolejnego dnia (8 listopada) o godz. 18. w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie. Wystąpi duet pieśniarzy Ifig i Nanda Troadec z departamentu Côtes d'Armor (Bretania). Ten sam program zobaczyć też będzie można 9 listopada o godz. 19. w Teatrze Wiejskim „Węgajty" koło Jonkowa.

Również w piątek 9 listopada o godz. 18.00 w Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie odbędzie się prelekcja i prezentacja płyt muzycznych - Trev Hill z Wielkiej Brytanii: „Poezje i pieśni szkockie".

Na zakończenie, 16 listopada (piątek) o godz.18 Muzeum mazurskie w Szczytnie zaprasza na spotkanie z Kazimierzem Brakonieckim - pisarzem, animatorem kultury, dyrektorem Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie.

Na wszystkie imprezy wstęp jest bezpłatny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10912
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5531264

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.