Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.08.2007 12:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Edyta Machul, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Noce Teatru i Poezji: siedmioro wspaniałych
Widzowie elbląskich festiwali świetnie znają Malwinę Koteluk, fot. - mat. prasowe
Widzowie elbląskich festiwali świetnie znają Malwinę Koteluk, fot. - mat. prasowe

Już jutro na elbląskiej starówce zaśpiewają artyści, którzy zdobyli uznanie jurorów najważniejszych konkursów piosenki wartościowej w Polsce.

Elblążanie i mieszkańcy regionu, którzy przyjdą na 11. Noce Teatru i Poezji, będą mogli posmakować wyjątkowego klimatu festiwali piosenki aktorskiej i artystycznej, które odbywają się w Krakowie, Warszawie, Olsztynie czy Wrocławiu.

Na Podzamczu Muzeum Archeologiczno - Historycznego wystąpi siedmioro laureatów wyłonionych przez: 27. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, 14. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję Łaźnia 2007, 11. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ...czy to jest kochanie?, warszawski Festiwal Sztuki Estradowej, 11. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, a także 42. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie i 34. Spotkania Zamkowe Śpiewajmy Poezję.

Zajmujący się muzyką, poezją, teatrem, są często studentami akademii teatralnych.

Właśnie do takich osób należy Monika Węgiel, przyszła aktorka, która w tym roku wyśpiewała drugie miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pani Monika urodziła się we Wrocławiu i - jak podkreśla - mimo studiów w Warszawie, zawsze będzie czuć się wrocławianką. Koncertuje w Warszawie, Wrocławiu i innych polskich miastach. Jej głosu można posłuchać na stronie internetowej:We wrocławskiej Akademii Teatralnej studiowała też Katarzyna Dąbrowska, która w Elblągu zaśpiewa Balladę o próżności Piotra Roguckiego.

To laureatka wielu przeglądów, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Francuskiej w Lubinie i Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Sankt Petersburgu.

Wygrała konkurs Pamiętajmy o Osieckiej, a na ostatnim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zdobyła trzecią nagrodę.

Aktorką chce być także Natalia Sikora, która ma na swoim koncie wyróżnienia z wielu festiwali i konkursów zarówno muzycznych, jak i recytatorskich oraz poetyckich.

Elbląska publiczność doskonale zna tę młodą dziewczynę o niepowtarzalnej barwie głosu i silnej osobowości scenicznej. W ubiegłym roku Natalia Sikora zdobyła wszystkie najważniejsze nagrody podczas słupskiego festiwalu Niemen Non – Stop, a w styczniu debiutowała w telewizyjnym spektaklu Umarli ze Spoon River.

Malwina Koteluk, wokalistka i studentka medioznawstwa z Warszawy, dużą wagę przywiązuje do tekstów. Wyśpiewała nagrody m.in. na Ogólnopolskich Spotkaniach Zamkowych Śpiewajmy Poezję, Pamiętajmy o Osieckiej, Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa ...czy to jest kochanie? Obecnie pracuje nad własną płytą.

Anna Sokołowska wykona piosenkę do słów Agnieszki Osieckiej Jak pięknie jest umierać między gołębiami.

Za ten utwór zdobyła nagrodę główną - dla najwybitniejszej indywidualności Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję.

Anna Sokołowska pochodzi z Kowala, studiuje wokalistykę w Katowicach i polonistykę w Warszawie.

Na pokuszenie zawiedź mnie… - prosić będzie reprezentantka Elbląga Ewa Ostrowska w piosence Czarne perfumy, dzięki której zdobyła uznanie jury 11. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ...czy to jest kochanie?

Pani Ewa rok temu skończyła studia w Olsztynie i jest przedszkolanką. Jak wyznaje, bez muzyki, jej życie nie miałoby tylu barw…

Na scenie Podzamcza pojawi się także Michał Rogacki, gitarzysta, kompozytor i - jak sam o sobie mówi - tekściarz. Jest laureatem jednej z czterech równorzędnych nagród głównych 42. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Wodzirejem tej części wieczoru będzie Piotr Bałtroczyk, człowiek, który posiada niezwykły dar zaprzyjaźniania się z publicznością. Później na scenie pojawi się Grzegorz Turnau.

 

Multimedialna gazeta internetowa eswiatowid.pl objęła opieką medialną 11. Elbląskie Noce Teatru i Poezji

Śledźcie nasze strony - szukajcie materiałów telewizyjnych, rozmów radiowych i tekstów na temat Nocy!

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6494815

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.