Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.07.2007 09:23 Miasto:Olsztyn Kategoria:Teatr Autor:Edyta Machul Placówka:Brak
Teatralne miasto
Letni Międzynarodowy Festiwal Na Pomostach rozpoczyna się już w dziś. Na kilka dni Olsztyn staje się miejscem spotkań teatrów Środkowej i Wschodniej Europy.
Przez siedem dni w Olsztynie w typowo teatralnej przestrzeni jak i w plenerach miejskich odbywać się będą spektakle ale również warsztaty teatralne, koncerty oraz dyskusje krytycznoteatralne i spotkania twórców z publicznością. Na Pomostach ... spotkają się różnorodne wizje teatralne, różnorodne tradycje - widzowie będą mieli okazję poznać teatry z Rosji, Białorusi. Pojawią się również polskie spektakle rosyjskich i białoruskich dramaturgów.

Czwarta edycja festiwalu, który odbywać się będzie od 8 do 14 lipca, przebiegać będzie w myśl nowej, zmienionej formuły, którą organizatorzy określili mianem DEMO - LUDÓW.

Już dziś, pierwszego dnia festiwalu sztukę Iwana Wyrypajewa Dzień Walentego zaprezentuje o godzinie 19 Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, odbędzie się również koncert zespołu SounDrama Studio z Moskwy o godzinie 21.

W poniedziałek o godzinie 19 Tlen wg Iwana Wyrypajewa TR z Warszawy. W Klubie Sowa czytanie performatywne dramaturgii rosyjskiej Pierścień obrony Władimira Żujewa przygotowany przez Teatr im. S. Jaracza, natomiast o 22 monodram Piotra Głowackiego Wieczór autorski Stawrogina wg F. Dostojewskiego.

We wtorek spektakl Pokolenie Jeans Nikołaja Chalezina, wcześniej spotkanie z Pawłem Rudniewiczem, dyrektorem artystycznym Centrum Meyerholda w Moskwie oraz zespołem Swobodnyj Teatr z Mińska. O godzinie 21 SoundDrama Studio - Teatr doc. wystawi DOC.TOR Jeleny Isajewej. A wtorkowy wieczór zakończy koncert poetycki zespołu 3 BOYS MOVE z Warszawy.

W środę dwa spektakle Swobodnyj Teatr zaprezentuje Być jak Harold Pitner wg sztuk Harolda Pitnera, a Centrum Sztuki Reżyserii... z Moskwy wystawi Majtki Pawła Pirażko. Na zakończenie tradycyjnie koncert DJ Laurela z Mińska.

Kolejnego dnia, 12 lipca, w Klubie Sowa Paweł Pabisiak zagra monodram pt. Jednocześnie, wcześniej animacje i video art Tabu w sztuce. Selekcja Antka Grzybka. Natomiast o 22 w nieteatralnej przestrzeni, bo w hali napraw wagonów Teatr Dramatyczny z Białegostoku przedstawi Fantom Bólu Wasilija Sigariewa.

W przedostatni dzień festiwalu Teatr Prijut Komedianta na deskach sceny kameralnej wystawi spektakl Nie Hamlet wg Władimira Sorokina, a w Klubie Sowa Teatr Nowy z Krakowa wystawi sztukę wg Antona Czechowa Griga obchodzi urodziny.

Ostatniego dnia festiwalowa publiczność będzie miała okazję zobaczyć warsztaty aktorskie Michaiła Ugarowa, później odbędzie się koncert zespołu STRACHUJDIOT z Sankt Petersburga.

Karnety na festiwal kosztują 250 zł.
Więcej informacji o festiwalu na stronie Teatru im. S. Jaracza

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10984
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5976346

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.