Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Dzieci górą!
Logo festiwalu
Logo festiwalu
Jedyny w Polsce festiwal filmów dla młodych widzów Dziecięce Oskary rozpoczyna się w piątek w Elblągu.

Przez sześć dni dzieci i młodzież obejrzą obrazy z różnych stron świata.

Franklin i skarb jeziora, Most do Terabithii oraz Sposób na rekina stworzyli Amerykanie. Będzie francuski film Artur i Minimki, hiszpański Smocze wzgórze oraz Stefan Malutki z Argentyny.

- Impreza ma formułę konkursową. Widzowie zdecydują, kto dostanie Dziecięce Oskary - mówi Natalia Klonowska z kina Światowid. - Jest to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie w kraju. Nasz pomysł jest tak oryginalny i ciekawy, że odbieramy telefony z propozycjami organizacji festiwalowych replik.

Nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach: najlepszy film, najlepsza scenografia i kostiumy, najładniejsza muzyka, ulubiony bohater i bohaterka.

Oprócz projekcji, codziennie, będą odbywać się konkursy i zabawy z nagrodami.

Ponadto w sobotę, 2 czerwca, o godz. 14, na Placu Jagiellończyka, będzie można pooglądać i pojeździć motocyklami z Tolkmickiego Klubu Kardan.

Następnego dnia będzie karaoke, a w poniedziałek, 4 czerwca, przed filmem - zabawy sportowo - rekreacyjne poprowadzi Grupa Wodna.

- W środę, 6 czerwca, odbędzie się gala. Gościem specjalnym będzie Hugo, troll znany z popularnego programu telewizyjnego - zachęca Natalia Klonowska.


* * *

Program festiwalu Dziecięce Oskary


01.06. godz. 17.00 Franklin i skarb jeziora

Produkcja: USA

Gatunek: animacja

„Franklin i Skarb Jeziora" to nowy pełnometrażowy film animowany, opowiadający o niezwykłych przygodach sympatycznego żółwika o imieniu Franklin. Trafi on do kin na początku czerwca.
Franklin jest jednym z ulubionych dziecięcych bohaterów książek i filmów rysunkowych. Dlaczego jest tak lubiany? Bo nie jest idealny. Franklin ma mnóstwo wad, co sprawia, że łatwiej się z nim identyfikować. Każdemu bowiem może się przytrafić kłótnia z rodzeństwem, każdy może trochę pobałaganić, spóźnić się, mieć tremę przed występem, bać się pierwszego dnia w szkole. Ważne, że wszystko dobrze się kończy, a kłopoty, obawy, wątpliwości udaje się pokonać.


02.06 godz. 16.00 Most do Terabithii

Produkcja: USA

Gatunek: przygodowy, Familijny

Kres marzeń 11-letniego Jesse'ego o zostaniu najszybszym człowiekiem świata następuje z chwilą, kiedy chłopiec w szkolnym wyścigu przegrywa z klasową samotniczką, Leslie. Nieoczekiwanie rozpoczyna się ich przyjaźń. Wkrótce w pobliskim lesie odkryją zamieszkaną przez magiczne stworzenia krainę Terabithii. Przyjaźń z elfami i trollami zaowocuje objęciem przez Jesse`ego i Leslie rządów w tym niezwykłym królestwie.

03.06 godz. 16.00 Artur i Minimki

Produkcja: Francja

Gatunek: Animacja, Familijny

Artur jest chłopcem, którego fascynują różne odkrycia. Dzięki pamiętnikowi dziadka i opowiadaniom babci dowiaduje się o plemionach, które odkrył dziadek. Pewnego dnia, kiedy Artur kończy 10 lat, rodzice nie przyjeżdżają na jego urodziny, a komornik przychodzi, by uprzedzić babcię Artura, że ma tylko dwa dni, aby nie zostali eksmitowani. Zaczyna się walka o dom, poszukiwanie dziadka, który zaginął kiedyś w świecie Minimków oraz klejnotów, które pomogą w unieważnieniu eksmisji.

04.06 godz. 17.00 Smocze wzgórze

Produkcja: Hiszpania

Gatunek: animacja

Istnieją cztery wejścia do pięknego świata smoków: ogień, woda, ziemia i powietrze. Tylko Ethelbert, strażnik, ma klucz i zna tajemnicę umożliwiającą wyjście. Kevin, chłopiec ze Średniowiecza, wpada do wody i trafia do Dragon Hill. Zaprzyjaźnia się z najmłodszym smokiem. Jednak w Dragon Hill nie wszystko jest doskonałe. Zły czarodziej i jego pomocnik zostają schwytani i próbują skłonić chłopca, by ich uwolnił.

05.06 godz. 17.00 Stefan Malutki

Produkcja: Argentyna

Gatunek: animacja, przygodowy

Przygotujcie się na wielką przygodę! Dzielny Stefan Malutki - mała ciałem, ale wielka duchem mysz - zabierze Was w fascynującą, pełną niebezpieczeństw podróż. Już niedługo przekonacie się, że istnieją bajki, które mogą stać się rzeczywistością...
Mała Zuzia straciła właśnie swój pierwszy ząb. "Mleczakiem" dziewczynki zaopiekuje się Stefan Malutki, słynna odważna mysz, która, według legendy, zabiera dziecięce zęby zostawiając w zamian monety. Podczas akcji transportowania zęba Stefan zostaje napadnięty przez podłych złoczyńców, a jego życie wisi na włosku. Na ratunek Stefanowi ruszają Zuzia i jej kuzyn Robercik...

06.06 godz. 17.00 Sposób na rekina

Produkcja: USA

Gatunek: animacja

Po utracie wszystkiego, młoda ryba Pi, rozpoczyna życie ze swoją rodziną na rafie. Tam spotyka miłość swojego życia, ale odkrywa, że jego wybranka została obdarzona niechcianym uczuciem ze strony rekina byczego. Teraz musi podążać za swoim przeznaczeniem, by uratować ukochaną i pozbyć się zagrożenia z rafy na dobre.

Opisy filmów powstały na podstawie materiałów prasowych dystrybutorów

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10959
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5848347

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.