Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 19.03.2007 03:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Edyta Machul Placówka:Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu
Angielski na wesoło
Nauka języka angielskiego wcale nie musi odbywać w szkolnych ławkach. Uczniowie elbląskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będą mieli okazję przekonać się o tym na własnej skórze już 22 marca podczas Międzyszkolnego Przeglądu Małych Form Teatralnych w języku angielskim.
W czwartek na scenie w MDK - u z angielskim repertuarem wystąpią teatry amatorskie. Przedstawienia będą miały charakter komediowy, ponieważ motywem przewodnim Przeglądu... jest hasło: Angielski na wesoło.

- Chcemy, aby uczniowie "zaprzyjaźniali się" z językiem angielskim i przełamywali bariery językowe, tak częste wśród młodzieży - informują organizatorzy. - Postaramy się, aby prawie cała treść spotkania przekazana była w języku angielskim - kontynuują - i zarazem zrozumiana przez młodzież.

Przedstawienia oceniać będzie jury Przeglądu..., w którym zasiądą: przedstawiciel nauczycieli z Regent College, instruktor teatralny z MDK, Michael Gannon - Irlandczyk od kilkunastu lat mieszkający w Elblągu oraz szef szkoły językowej Gannon's Blarney. Najlepsze zespoły i najciekawsze kreacje aktorskie otrzymają Williamki, czyli elbląskie Oscary.

W programie imprezy znalazły się również quizy na temat języka i kultury krajów anglojęzycznych, w których uczestniczyć będą uczniowie elbląskich szkół.

Początek przeglądu planowany jest w godzinach 9 - 12. Wstęp na imprezę jest wolny.

Organizatorami przeglądu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, przy współpracy z Regent College i Szkołą Języków Obcych "Contact".

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11158
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 7128874

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.