Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.03.2007 08:50 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Cisza, miejmy nadzieję przed burzą
Od konferencji pod hasłem Media i kultura w internecie minął ponad tydzień. I co? I nic. Felieton Justyny Kozłowskiej - Dyrli.

Cisza. Zaledwie jeden przedstawiciel instytucji kultury z naszego regionu poprosił mnie o przesłanie materiałów ze spotkania. Jeden z niewielu, którzy byli...

Zastanawiało mnie, dlaczego tak mało osób związanych z kulturą interesuje się możliwościami jej promocji. Na konferencji byli specjaliści z dziedziny mediów i współpracy z mediami oraz nowoczesnych technologii, a także przedstawiciel ministerstwa kultury.

Mieliśmy porozmawiać o promowaniu naszych przedsięwzięć i pokazać narzędzia do upowszechniania działań w zakresie kultury. Zaprosiliśmy media, uczniów i studentów. Informację o spotkaniu podaliśmy do redakcji mediów regionalnych i lokalnych. Wszystko na nic.

W dniu konferencji najczęściej padającym pytaniem było moje pytanie: dlaczego jest nas tak mało??? Szkoda, bo wystąpienia były bardzo interesujące.

Profesor Marek Sokołowski z katedry socjologii Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie mówił o wolności mediów i przestrzeganiu prawa w internecie oraz cyberprzestrzeni jako nowej formie przestrzeni życiowej. Mowa była więc o tym, że internet daje szansę na przezwyciężenie barier kulturowych i elitaryzmu w dostępie do różnego rodzaju dóbr, o konsumowaniu kultury i uczestnictwie w jej tworzeniu, ale także o kradzieży i piractwie w sieci.

Miałam nadzieję, że odpowiedź na wspomniane wyżej moje pytanie da wystąpienie pana Mariusza Wróbla z Narodowego Centrum Kultury, który mówił o public relations w kulturze. Jednak ta prezentacja przekonała mnie tylko, że warto wziąć udział w szkoleniach organizowanych przez NCK, na których uczą SKUTECZNEGO komunikowania się.

Co o owej SKUTECZNOŚCI możemy powiedzieć po elbląskiej konferencji? Po ustaleniu jej terminu i - jak mi się wydawało - rozpropagowaniu tematu wśród zainteresowanych (było to na trzy tygodnie przez konferencją) przełożony zapytał mnie o spodziewaną frekwencję. Odpowiedziałam, że jestem spokojna, bo wszyscy wiedzą o tym wydarzeniu.

Zaniepokojony przełożony, który uczestniczył już w niejednej tego typu dyskusji, zaproponował zaproszenie studentów, zaproszenie poprzez wykładowców z adnotacją: obecność obowiązkowa. Nie zgodziłam się. Byłam pewna, że temat ciekawy, goście przyjadą i publiczność dopisze.

Niestety, rozmawialiśmy we własnym gronie. Ludzi świadomych tego, co robią i wiedzących, co trzeba robić, by swoje przedsięwzięcia promować. I dobrze. Przynajmniej dziś nie jestem zaniepokojona ciszą i brakiem zainteresowania naszymi mediami.

 

Justyna Kozłowska - Dyrla

Konferencja „Media i kultura w Internecie”, inaugurująca działalność Portalu Kulturalnego Warmii i Mazur www.eswiatowid.pl, telewizji internetowej eKultura TV i internetowego Radia eKultura; 10 marca 2007 r., Centrum Kultury i Współpracy międzynarodowej Światowid w Elblągu.

 

Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone.

Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

 

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 10963
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 5874077

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.