Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.03.2007 08:04 Miasto:Elbląg Kategoria:Teatr Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla, AJ Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Kochajmy się wiosną
W tym roku Festiwal Sztuki Słowa organizuje Aleksandra Bednarczuk
W tym roku Festiwal Sztuki Słowa organizuje Aleksandra Bednarczuk
Rozmowa z Aleksandrą Bednarczuk, organizatorką 11. Festiwalu Sztuki Słowa…czy to jest kochanie? i kierowniczką działu przedsięwzięć artystycznych w Centrum Kultury Światowid w Elblągu.
Festiwal Sztuki Słowa …czy to jest kochanie? rozpocznie się 18 kwietnia. Będzie to chyba najdłuższa edycja w historii tej imprezy.

W tym roku festiwal odbędzie się nieco później, niż zwykle, ale za to potrwa dłużej, bo aż pięć dni. Wracamy do pierwotnej idei naszego festiwalu, czyli konkursu w kategoriach: piosenki artystycznej, recytacji i teatru, a z drugiej strony przygotowaliśmy obszerny i ciekawy program. Przede wszystkim jednak główny nacisk chcemy położyć na prezentację i promocję młodych, zdolnych ludzi, którzy kochają słowo, na konfrontację ich umiejętności oraz zajęcia doskonalące ich warsztat.

Przez wiele lat dyrektorem artystycznym Festiwalu była Bożena Sielewicz. Uczestnicy tegorocznej edycji pewnie będą porównywać ją z tymi z lat ubiegłych. Pewnie będą też porównywać osoby organizatorów.

To spore wyzwanie. Pani Bożena rzeczywiście potrafiła skupić wokół festiwalu znane nazwiska i uczyniła z niego naszą sztandarową imprezę. Biuro organizacyjne prowadzili jednak pracownicy Światowida i to także dzięki ich wysiłkowi odbywał się Festiwal Sztuki Słowa. Dlatego mimo odejścia pani Bożeny postanowiliśmy przygotować jedenastą edycję. Wiemy, że festiwal jest potrzebny tym, którzy przez lata przyjeżdżali do Elbląga na …czy to jest kochanie? i którzy, mamy nadzieję, nadal będą do nas przyjeżdżać.

Publiczność przyzwyczaiła się także do obecności na festiwalowej scenie gwiazd.

I gwiazdy będą. Na inaugurację zaprosiliśmy artystów Opery Bałtyckiej z operetką Franz’a Lehar’a The Best Of Wesoła wdówka i cenione przez elblążan zespoły: Stare Dobre Małżeństwo i Raz.Dwa.Trzy. Ostatni zespół będzie śpiewał piosenki Wojciecha Młynarskiego, a wieczór poprowadzi Agata Młynarska. Będzie oczywiście koncert galowy w wykonaniu laureatów 11. edycji naszego festiwalu i przegląd filmów Kochankowie ekranu. Do udziału w przesłuchaniach konkursowych zapraszam wszystkich, nie tylko elblążan. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 marca.

Rozmawiała Justyna Kozłowska – Dyrla


Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone.

Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.
 


 

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11050
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6062012

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.